Městečko Toscolano-Maderno leží na poloostrůvku při ústí říčky Toscolano, jež odděluje obě části obce. Ve městě žije okolo 7 tisíc obyvatel. Jeho zeměpisná poloha je výhodná – nachází se přesně uprostřed západního břehu jezera Lago di Garda, tedy již v italském regionu Lombardie, mezi luxusními letovisky Fasano a Gardone na jihu a původními vesničkami Bogliaco a Gargnano na severu.

Zvláště starším lidem nabízí Toscolano-Maderno levnou a příjemnou dovolenou. Na své si zde ale přijdou i rodiny s dětmi. Výhodné ubytování ve stanech v kempu, koupání, jízda na kole, lehká turistika.

Toscolano-Maderno

Toscolano-Maderno

Pro zahraniční návštěvníky toto místo není tak známé jako ostatní místa u Lago di Garda, což je na jednu stranu výhoda (je zde větší klid), na druhou stranu turistické zázemí není příliš propracované.

Zajímavosti Toscolano-Maderno

Orto Botanico Ghirardi

Botanická zahrada Orto Botanico Ghirardi o rozloze 10 tisíc čtverečních metrů představuje vzácné rostliny a léčivé byliny středozemského a tropického původu. Pro veřejnost je ve městečku Toscolano-Maderno otevřena od roku 1999.

Orto Botanico Ghirardi

Orto Botanico Ghirardi

Palazzo Gonzaga

Bývalá letní rezidence vévody z Mantovy vybudovaná v centru obce Toscolano-Maderno roku 1606 nese název Palazzo Gonzaga. O padesát let později přibyla na přání vévody Carla Gonzagy takzvaná „Palazzina“ na vršku Serraglio.

Palazzo Gonzaga Palazzo Gonzaga

© Massimo Telò, www.wikimedia.org

Sant´Andrea

Kostel Sant´Andrea ve městě Toscolano-Maderno je jeden z nekrásnějších příkladů lombardského románského stylu z let 1130 – 1150. Kostel je zajímavý především reliéfem na průčelí z béžovo-růžového mramoru, dále portálem zdobeným sloupy a – bohužel trochu vybledlou – freskou z tympanonu.

Kostel Sant´Andrea Kostel Sant´Andrea

© MNStudio / Shutterstock.com

V interiéru je rovněž pěkná fresková výzdoba.

Santi Pietro e Paolo

Renesanční kostel Santi Pietro e Paolo ve městě Toscolano-Maderno pocházející z roku 1584 určitě stojí za prohlídku – především kvůli 22 obrazům od Andrey Celestiho (1637 – 1712) a jeho žáků.

Santi Pietro e Paolo

Santi Pietro e Paolo

Tento malíř benátského původu byl dóžetem vypovězen do vyhnanství a stal se „dvorním malířem jezera Garda“.

Villa Nonii-Arrii

Pozoruhodné pozůstatky římské lázeňské vily Nonii-Arrii se zbytky černobílé podlahové mozaiky se nacházejí na malé „hrací louce“přibližně 20 metrů vpravo od kostela Santi Pietro e Paolo ve městě Toscolano-Maderno.

Villa Nonii-Arrii Villa Nonii-Arrii

© FAI - Fondo Ambiente Italiano, www.fondoambiente.it

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Toscolano-Maderno

Toscolano-Maderno je krásné místo, které stojí za návštěvu. Prohlédněte si proto zájezdy do destinace Toscolano-Maderno či aktuální nabídku Last minute a vyberte si, co vás zaujme nejvíce! K dispozici jsou i další zájezdy do Itálie, stačí kliknout sem a vybrat si :-)