Středověké staré město Garda leží na východním břehu jezera Lago di Garda v regionu Veneto (Benátsko). Pyšní se spletí křivolakých uliček je vskutku malebným místem miniaturních rozměrů, sevřených dvěma pěknými starými městskými branami. Na zdejších úzkých pěších zónách člověk objeví mnohé, po čem jeho srdce touží. Najdete tu stylovou keramiku, odvážné módní butiky, lahodné ovoce a téměř na každém kroku osvěžující zmrzlinu (gelati).

Garda

Garda

Trochu víc místa je až na jezerní promenádě, okupované množstvím kavárenských stolků. Největší idylku zažijete při posezení na Piazza Catulio, chráněném před jezerní brízou.

V Gardě žije necelé 4 tisíce obyvatel.

Zajímavosti města Garda

Palazzetto al Ponte

V paláci Palazzetto al Ponte nad potokem Gusa v městečku Garda v roce 1848 bydlel vévoda Ferdinand, syn krále Karla Alberta Piemontského. Palác je dnes v soukromém vlastnictví.

Palazzo dei Capitani

Palazzo dei Capitani s gotickými okny a s lomenými oblouky je bezesporu nejkrásnější palác v městečku Garda. Pochází z 15. století. Zde sídlil správce oblasti a benátský místodržící. Palác je obzvlášť působivý večer při západu slunce.

Palazzo dei Capitani Palazzo dei Capitani

© Alessandro1978, www.mapio.net

Palazzo Fregoso

Palác Palazzo Fregoso byl ve městě Garda vystavěn roku 1510 v benátském stylu, a to přímo nad západní městskou bránou.

Palazzo Fregoso Palazzo Fregoso

© Massimo Telò, www.wikimedia.org

Palazzo „La Losa“

Palazzo „Losa“ – tak se lidově říká pěknému domu na nábřežní promenádě města Garda, který zdobí krásná lodžie v prvním poschodí (16. století). Jedná se o dílo proslulého stavitele Sanmicheliho.

Palazzo La Losa

Palazzo La Losa

Santa Maria Assunta

Farní kostel Santa Maria Assunta města Garda se nachází mimo staré město a pyšní se restaurovanou dvoustrannou křížovou chodbou z 15. století.

Santa Maria Assunta Santa Maria Assunta

© Elliott Brown, www.flickr.com/people/39415781@N06

Santo Stefano

Kostel Santo Stefano ve městečku Garda pochází z přelomu 15. a 16. století a chlubí se pěkným oltářním obrazem od Palma il Giovaneho (1576).

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Garda

Máme pro vás aktuální zájezdy do destinace Garda a nebo další spoustu zájezdů do Itálie. Podívejte se i na aktuální Last minute pro destinaci Garda a vyberte si tu nejzajímavější nabídku!