Riva del Garda je městečko s tyrolskou historií, kde žije asi 14 tisíc obyvatel. Je to po Desenzanu druhé největší městečko u Lago di Garda a leží na jeho severním výběžku. Spisovatel Thomas Mann zde navštívil svého bratra a filozof Nietzsche hleděl ze svého hotelu Sole na starou věž Papponale a snil o tom, dožít zde jako poustevník.

Riva del Garda

Riva del Garda

Až do konce první světové války patřila Riva del Garda k Tyrolsku. Od roku 1919 však patří Itálii. Dosud zde však, stejně jako v sousední Arcu, vládne půvabná směs rakouské a italské atmosféry. Riva del Garda se stala ideálním letoviskem pro sportovce, především jachtaře, surfaře, ale i pro horolezce. Pěkné a malebné staré město vyzývá k procházkám. Nachází se tu módní butiky i obchody s obuví, méně již obchody se suvenýry. I to jsou lákadla pro hosty a návštěvníky.

Zajímavosti města Riva del Garda

Bastione

Benátská pevnost Bastione, založená roku 1508 na příkrém svahu Monte Rocchetty, nabízí zvláště pěkný výhled na městečko Riva del Garda i jezero Lago di Garda (k pevnosti dojedete za 20 minut pěšky).

Bastione

Bastione

Z Rivy je na pevnost nejlepší pohled večer, kdy je romanticky nasvětlena.

Chiesa dell´Inviolata

Barokní kostel Chiesa dell´Inviolata ve městečku Riva del Garda pochází ze 17. století a pyšní se osmibokým tamburem. Exteriér je poměrně strohý, interiér ovšem velkolepě vyzdobený štukovými ornamenty a skvostným oltářem.

Chiesa dell´Inviolata

Chiesa dell´Inviolata

Chiesa di Santa Maria dell´Assunta

Barokní kostel Chiesa di Santa Maria dell´Assunta pochází z 18. století. Nachází se ve městě Riva del Garda. Na čtvrtém oltáři vlevo si povšimněte hlavního díla Giuseppe Craffonary (1792 – 1837), „Matky bolestné“.

Chiesa di Santa Maria dell´Assunta

Chiesa di Santa Maria dell´Assunta

Palazzo Municipale

Radnice radnice města Riva del Garda se nachází v budově známé jako Palazzo Municipale, která byla vybudována Benátčany v letech 1475 – 1782. Je obloukem městské brány Porta Bruciata spojena s Palazzo Pretorio, jenž vznikl roku 1370 za Cansignoria della Scaly.

Palazzo Municipale

Palazzo Municipale

Piazza III. Novembre

Pěkné náměstí města Riva del Garda u starého přístavu s loubími ze 14. století se nazývá Piazza III. Novembre. Určitě si sem zajděte posedět na kávu a pozorovat místní ruch.

Piazza III. Novembre Piazza III. Novembre

© mese.berg / Shutterstock.com

Rocca di Riva del Garda

Městský hrad Rocca di Riva del garda přímo u jezera Lago di Garda byl založen v roce 1124. Postupně byl rozšiřován, přestavován a renovován.

Pevnost Rocca di Riva del Garda

Pevnost Rocca di Riva del Garda

Dnes zde sídlí městské muzeum Museo Civico.

Torre Apponale

Věž Torre Apponale, vybudovaná ve městečku Riva del Garda roce 1220 jako součást dřívějšího městského opevnění, byla teprve roku 1555 „zvýšena“ na 34 metry. Na střeše věže se ve větru otáčí plechový anděl.

Torre Apponale Torre Apponale

© xbrchx / Shutterstock.com

Museo Civico

Muzeum Museo Civico města Riva del Garda sídlí ve třech poschodích městského hradu (Rocca) a tvoří jej pinakotéka s italským malířstvím 13. – 18. století a dále mimo jiné zajímavé exponáty k dějinám města (archeologické a mineralogické nálezy).

Museo Civico v Rocca di Riva del Garda Museo Civico v Rocca di Riva del Garda

© Roka / Shutterstock.com

Pozoruhodné jsou rovněž zbraně z období risorgimenta.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Riva del Garda

Láká vás Riva del Garda? Hledáte-li zájezdy do destinace Riva del Garda, které vás sem vezmou, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami. K dispozici je hodnocení jednotlivých nabídek, řada termínů a cen, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů, které nabízí Riva del Garda, klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.