Sirmione vychvalovali jako letovisko již obyvatelé starého Říma. Po římském básníkovi Catullovi vyjádřili své nadšení i Dante a Carducci. Poloha městečka je skutečně jedinečná – rozkládá se na konci 4 kilometry dlouhé úzké pevninské výspy, vystupujícím do jezera Lago di Garda z jeho jižního břehu, již v italském regionu Lombardie.

Sirmione

Sirmione

Původně zvedací most hradu Castello Scaligero vede přímo do starého centra (nepřístupno pro auta) a spojuje město s protáhlým poloostrovem.

Zajímavosti Sirmione

Castello Scaligero

Hrad Castello Scaligero pochází z dob rodiny Scaligerů a je to jediné přístupové místo do historického centra Sirmione. Je to jeden z nejlépe dochovaných hradů v celé Itálii a je to rovněž naprosto úžasný příklad opevnění postaveného na březích jezera.

Castello Scaligero

Castello Scaligero

Jeho velkou výhodou je výhled na Lago di Garda, který se z věží nabízí a rovněž majestátní je pohled z jezera na tento hrad. Chcete-li se dostat do historického centra Sirmione, projdete přes padací most (nepoplujete-li sem tedy na lodi), který jen dokresluje romantičnost tohoto místa.

Pohled na Castello Scaligero v Sirmione

Pohled na Castello Scaligero v Sirmione

Mimochodem, asi není překvapující, že Castello Scaligero patří mezi 30 nejnavštěvovanějších míst v celé Itálii!

Sirný pramen

Jižně od Catullových jeskyní vyvěrá v hloubce 19 metrů a vzdálenosti 330 metrů od pobřeží Lago di Garda sirný pramen o teplotě 69°C. Objeven byl už kolem roku 1500. Pramen napájí dvě veřejná termální koupaliště v Sirmione a tři termální bazény v lázeňských hotelech.

Termální bazény napájené sirným pramenem v Sirmione Termální bazény napájené sirným pramenem v Sirmione

© pointbreak / Shutterstock.com

Grotte di Catullo (Catullovy jeskyně)

Na špici poloostrova poblíž města Sirmione leží na třetím kopci rozsáhlé zříceniny jedné obrovské starořímské vily (230 metrů dlouhé a 105 metrů široké), lidově nesprávně nazývané „Catullovy jeskyně“. Rodina tohoto římského milostného básníka (87 – 54 před naším letopočtem) pochází z této oblasti.

Grotte di Catullo (Catullovy jeskyně)

Grotte di Catullo (Catullovy jeskyně)

A Catullus sám Sirmione také několikrát opěvoval („Salve, o venusta Sirmio…“). Tato vila je pravděpodobně bývalým císařským palácem z 3. století s termální lázní.

Santa Maria Maggiore

Farní kostel Santa Maria Maggiore z 15. století ve městě Sirmione, stojí na svahu u jezera Lago di Garda a ukrývá krásné varhany zdobené dřevořezbami a taktéž pozoruhodný mramorový oltář z 18. století.

Santa Maria Maggiore

Santa Maria Maggiore

San Pietro in Mavino

Románský kostel San Pietro in Mavino byl založen již roku 765 langobardskými mnichy na místě pohanské svatyně.

San Pietro in Mavino

San Pietro in Mavino

V interiéru kostela, stojícího osamoceně na druhém vrcholku Sirmione mezi cypřiši a olivovníky, se nalézá prostá freska zobrazující Poslední soud z roku 1321.

Antiquarium

Antiquarium se jmenuje malé muzeum u vchodu do Catullových jeskyní u městečka Sirmione, které uchovává například barevný domovní štít a krásné zbytky fresek – ty poučeného návštěvníka zaujmou svým fascinujícím moderním pojetím.

Antiquarium Antiquarium

© WindoWeb, www.windoweb.it

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Sirmione

Sirmione je krásné místo, které stojí za návštěvu. Prohlédněte si proto zájezdy do destinace Sirmione či aktuální nabídku Last minute a vyberte si, co vás zaujme nejvíce! K dispozici jsou i další zájezdy do Itálie, stačí kliknout sem a vybrat si :-)