Rekonstruované jádro městečka Bardolino je pěkné, avšak přece jen ho nelze srovnávat s bizarními starými centry městeček Malcésine nebo Garda. Zato je však Bardolino jednou z těch větších obcí s asi 7 tisíci obyvateli. Nalézá se na východním neboli veronském (blízko je město Verona) břehu jezera Lago di Garda. Charakterizují ho široké rovné ulice a dlouhé nábřeží.

Bardolino Bardolino

© Gimas / Shutterstock.com

Milovníci letní zábavy ocení výhodnou polohu městečka poblíž Gardalandu (italského Dysneylandu), autosafariparku a velkého centra vodních sportů Cáneva u Lazise. O přírodně sportovní zážitky jiného druhu se stará jezdecký a golfový klub.

Bardolino je oblíbeným cílem dovolených i zahraničních turistů díky lahodnému červenému vínu, jež je produktem okolních vinic.

V ulicích městečka Bardolino V ulicích městečka Bardolino

© Gimas / Shutterstock.com

Na vinařské cestě (Strada del Vino), která začíná kousek severně od Bardolina a vede přes Calmasino až do Castelnuovo východně od Peschiery, se nabízí zastavení u některých ze 43 vinařů a producentů na ochutnávku a případnou koupi místních vín.

Zajímavosti Bardolina

Santa Maria della Disciplina

Bývalý kostel Santa Maria della Disciplina ze 14. století ve městě Bardolino už neslouží svému původnímu účelu – dnes tu profituje pekařství. Čerstvé housky zde koupíte od 13. hodiny 🙂

Santi Nicoló e Severo

Farní kostel Santi Nicoló e Severo ve městě Bardolino z 19. století se pyšní čtyřmi impozantními sloupy. Interiér zdobí dvě fresky (Zmrtvýchvstání Krista) moderních umělců.

Santi Nicoló e Severo Santi Nicoló e Severo

© Claudio Stocco / Shutterstock.com

San Severo

Velmi pěkný románský kostel San Severo z 12. století s vysokou zvonicí najdete ve městě Bardolino. Uvnitř se nacházejí cenné, bohužel trochu vybledlé, dobové fresky zobrazující výjevy z Apokalypsy a umučení Krista.

San Severo San Severo

© Luciobocchi, www.wikimedia.org

San Zeno

Kostelík San Zeno z 9. století, ukrytý v jednom vnitřním dvoře města Bardolino, patří k nejstarším karolinským stavbám na půdě Itálie. Jeho interiér se šesti bílými, dobře zachovalými hlavnicemi, stojí za pozornost.

San Zeno

San Zeno

Museo dell´Olio

V muzeu oleje (Museo dell´Olio) města Bardolino se na příkladu zpracování jedlého oleje dozvíte o způsobu života na zemědělském a řemeslném venkově. Můžete si tu prohlédnout prastarý pákový lis (užívaný údajně už Egypťany), dále šroubový lis, mlýnské kameny a mnoho dalšího nářadí a náčiní.

Museo dell´Olio

Museo dell´Olio

V muzejní prodejně si můžete obstarat čerstvý olej a další suvenýry do kuchyně.

Museo del Vino

Od roku 1991 vlastní Bardolino taktéž muzeum vína (Museo del Vino), kde si návštěvníci mohou prohlédnout zemědělské nářadí (například radlici) a další výbavu potřebnou pro sklizeň hroznů.

Museo del Vino

Museo del Vino

K ochutnávce se nabízí bardolinská červená vína vlastní výroby bratří Zeniů.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Bardolino

Bardolino je krásné místo, které stojí za návštěvu. Prohlédněte si proto zájezdy do destinace Bardolino či aktuální nabídku Last minute a vyberte si, co vás zaujme nejvíce! K dispozici jsou i další zájezdy do Itálie, stačí kliknout sem a vybrat si :-)