Město Malcesine leží asi 120 kilometrů severozápadně od Benátek na břehu Garského jezera (Lago di Garda).  Od Verony je vzdáleno asi 40 kilometrů na severozápad. Žije zde 3600 obyvatel.

Město bylo vystavěno pod mohutnou horou Monte Baldo a nabízí krásný pohled na Gardské jezero.

Malcesine Malcesine

© xbrchx / Shutterstock.com

V minulosti byl městem okouzlen i německý básník a spisovatel Johann Wofgang von Goethe. V roce 1786 byl Goethe vyslýchán na místní radnici ohledně podezření ze špionáže, jelikož si kreslil skicu hradu. Goethe na to vzpomíná ve svém díle o cestě do Itálie.

Co nabízí Malcesine

Městečko Malcesine si znalci oblasti spojují především s hradem Scaligerů nad jezerem. Z věže se naskýtá překrásný výhled na okružní zdi tří nádvoří a na jezero.

K městu patří také malý přístav s barevnými domky, v němž kotví luxusní jachty movitých návštěvníků i tradiční rybářské loďky. Umístění na břehu gardského jezera vybízí k trávení dovolené jak u zahraničních turistů, tak i u místních obyvatel. Na své si zde přijdou vyznavači vodních sportů i pěší turistiky.

Perla jezera Garda - městečko Malcesine

Perla jezera Garda – městečko Malcesine

Malcesine bývá často nazýváno „Perlou jezera Garda“ a pro mnohé návštěvníky je to nejmalebnější místo kraje.

Jezero umožňuje příjemné koupání, pláže jsou oblázkové a břehy mají prudší vstup do vody. Aktivní prožití dovolené zde umožňují četné vodní sporty, nejoblíbenější je plachtění a windsurfing.

Můžete zde provozovat i paragliding. Lanovkou se dostanete na Monte Baldo k takzvané „botanické zahradě Evropy“ do nadmořské výšky 1800 metrů. Zde jsou ideální podmínky pro provozování tohoto sportu. Můžete také pokračovat pěší túrou na vrcholek hory.

Malcesine nabízí krásná zákoutí s výhledem na hrad Scaglierů

Malcesine nabízí krásná zákoutí s výhledem na hrad Scaglierů

Tvář města určují především benátské stavby. Nejlepším příkladem na straně u jezera je fasáda paláce dei Lago, kterou si lze dobře prohlédnout z palmové zahrady lemované cimbuřím. Ačkoli v létě uličky přetékají turisty, městečko si zachovalo svůj ráz a dostatek klidných zákoutí. Žije zde zhruba 4 tisíce stálých obyvatel.

Zajímavosti Malcesine

Palazzo dei Capitani

Palazzo dei Capitani ve městě Malcesine je bývalé sídlo benátských guvernérů. Ve vstupní hale paláce se nachází freska z toku 1672. Radní sál v prvním poschodí zdobí dekorativní erb „Capitani del Garda“ a pěkný starý dřevený strop. Velmi pěkná je malá palmová zahrada v zadním traktu, otevřeném k jezeru.

Palazzo dei Capitani

Palazzo dei Capitani

Dnes je budova sídlem místního úřadu turistického ruchu (APT).

Chiesa di Santo Stefano (Farní kostel sv. Štěpána)

V neděli po bohoslužbě se mladí i staří scházejí na náměstí před kostelem Chiesa di Santo Stefano (Farní kostel sv. Štěpána), který je jakýmsi středobodem města. Klábosí se, vykládá, diskutuje – jak je v Itálii zvykem.

Chiesa di Santo Stefano (Farní kostel sv. Štěpána)

Chiesa di Santo Stefano (Farní kostel sv. Štěpána)

Castello Scaligero (Hrad Scaligerů)

Na skalním výběžku nad jezerem, ve městě Malcesine, trůní impozantní Castello Scaligero (Hrad Scaligerů) ze 13. – 14. století, jenž byl od roku 1405 do roku 1797 téměř nepřetržitě v benátských rukou. Byly zde nalezeny pozůstatky etruských hrobů. Opevnění hradu vybudoval rod Scaligerů, jenž zde vládl ve 13. století. Hrad je postaven ve stylu benátské gotiky. Z věže korunované cimbuřími poskytuje překrásný výhled na střechy městečka a na jezero Lago di Garda až do Turbole a Riva del Garda.

Castello Scaligero (Hrad Scaligerů) Castello Scaligero (Hrad Scaligerů)

© xbrchx / Shutterstock.com

V areálu hradu sídlí přírodovědné muzeum – Musei del Garda e del Bardo. Zajímavá je například expozice flóry, která prostřednictvím barevných fotografií představuje okolní květenu, a taktéž sály s expozicemi ryb, ptáků a hmyzu. Další sál informuje o někdejším zalednění okolí jezera Garda.

V hradě samotném kdysi pobýval německý básník Goethe, což dodnes připomíná pokoj nesoucí jeho jméno. Tento tehdy ještě v Itálii neznámý básník byl přistižen při kreslení hradu, kvůli čemuž byl považován za špiona rakouského císaře. Hrad tehdy totiž sloužil jako vojenská základna.

Castello Scaligero (Hrad Scaligerů) v Malcesine Castello Scaligero (Hrad Scaligerů) v Malcesine

© Minnikova Mariia / Shutterstock.com

V horním poschodí si můžete prohlédnout vysoký sál, kde jsou vystaveny staré modely lodí a rybářské sítě.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Malcesine

Dovolená v destinaci Malcesine? Dobrá volba! Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů a nebo na akční Last minute, které jsou nyní k dispozici. Podívejte se i na nabídku zájezdů do Itálie a vyberte si ze všech dostupných možností!