Pevnost Franzensfeste (Fortezza) z masivních žulových kvádrů působí už na první pohled nedobytně. Stojí v úžině údolí jižně od přehrady ve stejnojmenném městečku Fortezza Franzensfeste. Bývala to pevnost Habsburků, byla zde kasárna, dokonce výstavní prostory a velkou zajímavostí je, že zde za druhé světové války nacisté nějakou dobu skrývali své uloupené válečné poklady, tedy nacistické zlato.

Pevnost Franzensfeste (Fortezza) Pevnost Franzensfeste (Fortezza)

© LianeM / Shutterstock.com

Pevnost byla postavena v letech 1866 – 1839 a své jméno nese po rakouském císaři Františku I. Ve své době byla nejlepším a nejmohutnějším pevnostním systémem celé Evropy.

Zajímavostí je, že nikdy nezažila skutečný válečný konflikt. Technicky totiž velice brzy po svém dokončení zastarala. Dodnes ale tvoří jednu z dominant zdejší krajiny, poměrně blízko města Brixen v italském regionu Trentino-Alto Adige.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Franzensfeste (Fortezza)

Chcete-li vyrazit na dovolenou do Itálie a zajímá-li vás přímo destinace Franzensfeste (Fortezza), podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů do Itálie a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená v Itálii je bezva!