Predazzo je nejlidnatější italská obec v provincii Trentino, ležící zhruba 58 km severovýchodně od Val di Fiemme, jehož je jedním z hlavním center. 

Zajímavostí je, že je Predazzo součástí přírodního parku Parco Naturale Paneveggio a díky nejvyšší koncentraci geologických odrůd na světě je nazývána geologickou zahradou Alp. 

Predazzo

Predazzo

Co nabízí Predazzo

Na hlavním náměstí můžete navštívit Geologické muzeum Dolomit a obdivovat mimořádnou sbírku minerálů, zkamenělin, stejně jako odbornou literaturu o vzniku Dolomit. Na procházce podél geologické cesty Doss Capel, vedoucí mezi Passo Feudo a Alpe di Pampeago, si všimněte mořské postele a pláže, mušlí a ryb sahající až do doby před objevením dinosaurů.

Pěkný je také výlet do rokle Sottosassa, kde se můžete dívat se na malé vodopády vodního toku Travignolo. Další okouzlené místo je sondážní les v blízkosti Valmaggiore.

Za zmínku určitě stojí také historické centrum obce Pie di Predazzo, jehož dominantou je novogotický kostel z roku 1870 zasvěcený svatým Filippo a Giacomo, či nejstarší kostel obce Predazzo je S. Nicolo, postavený v 16. století.

Neogotický kostel ve městečku Predazzo Neogotický kostel ve městečku Predazzo

© MoLarjung / Shutterstock.com

Lyžování v Predazzu

V Predazzu jsou ideální podmínky pro běžecké lyžování. Již třikrát se zde konalo světové MS v klasickém lyžování. Využít můžete ski areálů Latemar a Bellamonte – Alpe di Lusia.

Oblast Val di Fiemme slučuje pod jednotným skipasem Val di Fiemme-Obereggen 5 skiareálů. Pokud by vám to bylo málo, máte možnost si navíc přikoupit skipas Dolomity SuperSki, který spojuje 12 lyžařských oblastí se sjezdovkami o celkové dílce 1 200 km.

Lyžování v Predazzo

Lyžování v Predazzo

Pokud si vystačíte se skipasem pro Val di Fiemme-Obereggen (což není problém, pokud nejste lyžařský fanatik), budete moci využít 105 km perfektně upravených sjezdovek v oblastech Alpe Cermis, Latemar, Bellamonte-Alpe Lusia, Rolle, Lavaze-Oclini, a k tomu i 3 snowparky a bezplatný skibus. Pro děti zde funguje Yeti školka a dětský areál, kde se naučí základům lyžování a užijí si spoustu legrace s medvědem Brunem a animačním programem.

Jak se do Predazza dostat

Autem se do Predazza dostanete po brennerské dálnici A22, kde sjedete na Neumarkt / Auer a dále pokračujete po státní silnici SS48 ke Cavalese.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Predazzo

Klikněte pro zobrazení nabídky Predazzo: zájezdy nebo Predazzo: Last minute a vyberte si tu nejzajímavější dovolenou v destinaci Predazzo!