Cavalese je nádherné turistické středisko oblasti Trentino-Alto Adige. Je správní hlavní město oblasti Val di Fiemme, rozkládající se na slunné přírodní terase říčně-ledovcového původu s výhledem na Lagorai.

Cavalese

Cavalese

Co Cavalese nabízí

Cavalese je centrem oblasti, která spojuje 11 obcí a do oblasti Malga Nuova, ve výšce 2229 m.n.m., vede ze střediska soustava lanovek. Oblast Val di Fiemme nabízí turistům široké možnosti lyžování, celoroční sportovní vyžití, jakož i kulturní a zajímavé akce. Pokud je 5 skiareálů, sloučených jednotným skipasem, pro někoho málo, může si navíc dokoupit i skipas pro oblast „Dolomity SuperSki“ pas, který spojuje 12 lyžařských oblastí o celkové délce sjezdovek 1200 km. Lyžařská oblat Val di FiemmeObereggen nabízí 105 km sjezdovek v oblastech Alpe Cermis, Ski Center Latemar, Bellamonte-Alpe Lusia, Rolle a Lavazè-Oclini. Součástí jsou také tři snowparky a bezplatný skibus.

Krajina v okolí Cavalese

Krajina v okolí Cavalese

Kromě sjezdového lyžování na kvalitních a udržovaných sjezdovkách je také hojně využíváno běžecké lyžování. Pravidelně se zde koná jedna z etap Tour de Ski, která je v závěru okořeněná čtyřapůlkilometrovým stoupání s průměrem 13 procent na sjezdovce Olympia III v Alpe Cermis. Pro běžkaře je upraveno 150 km drah, které jsou připojené na trasu Marcialonga mezi Lago di Tesero, Passo Lavazé a Bellamonte. Na Lavazèpass ve výšce 1.800 m se nachází trasy pro zkušené lyžaře.

Kultura v Cavalese

V Cavalese najdete vyžití také mimo sjezdovky. K návštěvě vybízí dominanta obce, kostel San Sebastiano s krásnou zvonicí, prohlídka místních historických domů, či vyhlášené restaurace kde si pochutnáte na místních specialitách. Kousek od centra je velmi hezký Park della Pieve, pyšnící se kostelem z počátku 12. století. 

Vydáte – li se na procházku po okolí, zajděte se podívat na místní vodopád a starověký strom Pezo di Gazolin.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Cavalese

Dovolená Cavalese je dobrou volbou pro každého, koho láká Itálie. Podívejte se na aktuální zájezdy do destinace Cavalese a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem a rezervovat zájezd, který se vám bude líbit nejvíce!