V srdci pohoří Lagorai, je Alpe Cermis jedním ze čtyř lyžařských středisek hojně navštěvované oblasti Val di Fiemme v provincii Trentino-Alto Adige. Alpe Cermis je vlastně hora, která se vypíná nad oblíbeným lyžařským střediskem Cavalese.

Alpe Cermis

Alpe Cermis

Co nabízí Alpe Cermis

Alpe Cermis je velmi oblíbené lyžařské středisko. Nádherné okolí však nabízí návštěvníkům program také v letních měsících, kdy zde můžete podniknout túry v divoké přírodě obydlené orly a svišti, s krásnými malými horskými jezery. Do přírody se můžete vydat sami, nebo můžete na trek vyrazit v doprovodu průvodce. Pokud jste si na dovolenou nepřibalili kolo, můžete si jej za 20 € vypůjčit a projížďku absolvovat sami.

Cavalese

Cavalese

Zelené louky se v zimě mění na sjezdovky, jejichž celková délka dosahuje v Alpe Cermis 23 km. Většinu z nich tvoří trasy modré, se snadnější sjízdností, ale na své si zde přijdou také pokročilejší lyžaři, kteří mohou využít 6 km červených, respektive 5 km černých tratí. Sjezdovky se nachází mezi 880-2267 m.n.m., proto v místech s nižší nadmořskou výškou počítejte se sněhem umělým.

Nejznámější sjezdovka Olympia nabízí návštěvníkům lyžařský zážitek v podobně 7 km kvalitně upravené sjezdovky se všemi stupni náročnosti. Černá pasáž, která vás přivítá v horní části, plynule přechází v červenou a končí příjemným dojezdem do údolí. Tato sjezdovka je také každoročně využívána jako běžecká trať v rámci běžeckého seriálu Tour de Ski.

Lyžování v Alpe Cermis

Lyžování v Alpe Cermis

V Alpe Cermis jsou, oproti jiným střediskům, relativně příznivé ceny díky pestré nabídce ubytování a snadná dostupnost. Z brennerské dálnice je to sem pouhých 25 km. Její velkou nevýhodou ovšem je lanovková neprovázanost s ostatními středisky, proto pokud se chcete vydat i na jiné sjezdovky, musíte použít vlastní auto nebo skibus, který vás k nim odveze.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Alpe Cermis

Chcete-li vyrazit na dovolenou do Itálie a zajímá-li vás přímo destinace Alpe Cermis, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů do Itálie a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená v Itálii je bezva!