Italské horské oblasti jsou dobře dostupné. Moderní přepravní zařízení jezdí běžně až do nadmořské výšky okolo dvou a půl tisíce metrů, kde se nachází na svazích dostatek sněhu až do jara. V nižších polohách se o dostatek sněhu starají sněhová děla.

K nejnavštěvovanějším oblastem italských Alp patří Alta Valtellina, kde na návštěvníky čeká 210 kilometrů sjezdových a 105 kilometrů běžkařských tratí. Oblíbená jsou střediska jako Bardonecchia, Aprica, La Thuile, Fopollo nebo Limone. V průsmyku Stilfserjoch najdete Passo Stelvio, které se stalo největším ledovcovým areálem v Itálii. V Kottických Alpách se nalézá rozsáhlá lyžařská oblast Sestriere – Via Lattea, jež je tvořena několika menšími areály. V horském masivu mezi vesničkami Prato Nevoso a Artesina je v oblasti Piemontských Alp další resort Mondole.

Lyžování v Itálii nadchne celou rodinu

Lyžování v Itálii nadchne celou rodinu

Na pomezí Itálie, Rakouska a Švýcarska můžete navštívit lyžařské středisko Sulden am Ortler. Leží pod vrcholem hory Ortler, vysoké 3905 metrů nad mořem.

V údolí Tauferer Ahrtal objevíte dvě menší špačkově vybavené střediska Speikboden a Klausberg.

Pokud se chcete dostat pod nejkrásnější evropské hory Mont Blanc, Monte Rosa a Cervino (Matterhorn), musíte vyrazit do oblasti Valle d´Aosta, kde na vás čeká více než 700 kilometrů sjezdových tratí.

Pod vrcholem Grawant si ve středisku Val Senales neboli Schnalstal užijete lyžování na 300 metrů širokém Schnalstalském ledovci.

Nejnavštěvovanější část italských Alp ovšem představují Dolomity s nejvyšší horou Marmolada vysokou 3343 metry. Spadají do oblasti jižních vápencových Alp a jsou jedním z nejrychleji se rozvíjejících regionů v alpské oblasti.

Marmolada

Marmolada

Dolomity nabízí krásnou přírodu, mohutné skalní hřebeny, horské vrcholky a jedinečnou flóru a faunu. Oblast je známá svou pohostinností a velkým počtem slunečných dní během roku. Za opravdový ráj zimních sportů je v Dolomitech považována lyžařská oblast Dolomity Superski v provincii Trentino-Alto Adige. Tento lyžařský komplex sdružuje 12 kvalitních vysokohorských středisek. Při zakoupení jednoho skipasu s názvem Dolomiti Superski můžete lyžovat na více jak 1200 kilometrech dokonale upravených sjezdových tratích. Oblast má také výborné technické zázemí s 420 moderními vleky a lanovkami, vynikajícím systémem umělého zasněžování a vždy upravenými a přehledně značenými lyžařskými tratěmi.

Dolomity Superski jsou napojeny na lyžařský okruh Sella Ronda, jenž tvoří čtyři propojená střediska. Sella Ronda zahrnuje 280 sjezdových tratí s celkovou délkou více než 400 kilometrů.

Jednou z největších lyžařských oblastí v Dolomitech je pak Val di Sole se šesti lyžařskými resorty, z nichž některé jsou vzájemně propojeny vleky a lanovkami.

Lyžování v Cortina d'Ampezzo

Lyžování v Cortina d’Ampezzo

Po náročném dni si návštěvníci italských hor mohou užít také trochu zábavy. Mnohé lyžařské areály nabízí kvalitní večerní zábavu pro dospělé i rodiny s dětmi. Relaxovat se dá v pestré nabídce wellness center.

Ubytování je na velmi dobré úrovni. Převládají penziony a apartmány, které jsou vzdáleny jen několik kilometrů od sjezdovek.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená v Itálii

Chtěli byste vyrazit na zájezd do Itálie? Klikněte sem a podívejte se na nabídku aktuálních zájezdů či akčních Last minute, které Itálie nabízí a vyražte ve vámi vybraném termínu a za cenu, která vám bude vyhovovat! Dovolená v Itálii je skvělá volba!