Středisko Val Senales neboli Schnalstal leží na hranicích Itálie a Rakouska v Ötztalských Alpách v italském regionu Trentino-Alto Adige.

Lyžařské terény se rozprostírají na 300 metrů širokém Achnastalském ledovci pod vrcholem Grawant, jenž je zárukou skvělého lyžování po celý rok. Známým se ledovec stal až v roce 1991, kdy zde bylo nalezeno tělo zmrzlého muže, pravděpodobně z doby kamenné. Později byl muž pojmenován Ötzi.

Rekonstrukce Ötziho

Rekonstrukce Ötziho

Dnes je Val Senales vyhledávané lyžařské středisko, které se stále rozvíjí. I dnes zde však ještě najdete tradiční stará selská stavení. Hlavní lyžařská sezona trvá od listopadu do dubna.

Na vrchol ledovce se dopravíte visutou kabinovou lanovkou, ta však jezdí jen za příznivého počasí. Z vrcholu můžete sjet některou z mírnějších modrých sjezdovek.

Val Senales (Schnalstal)

Val Senales (Schnalstal)

Co nabízí Val Senales (Schnalstal)

Středisko nabízí 35 kilometrů upravovaných tratí, které uspokojí všechny skupiny lyžařů. Vhodné je i pro snowboardisty. Sjezdovky jsou uměle zasněžovány a nabízí i noční lyžování. K dispozici je 6 modrých, 6 červených a 4 těžké černé sjezdovky. Přeprava je zabezpečena 4 vleky, 1 kabinkovou a 7 sedačkovými lanovkami, s celkovou přepravní kapacitou 11450 osob za hodinu.

Sedačkové lanovky vedou k červeným, vleky k modrým tratím.

Pod ledovcem si můžete vyzkoušet krátkou černou sjezdovku, jež vede až k horské chatě Bella Vista. Odtud se dá pokračovat k nejvyššímu místu areálu, Hintereis – ve výšce 3258 metrů nad mořem. Ten leží na opačném jižním svahu a nabízí 2,5 kilometrů dlouhou prudkou červenou sjezdovku.

Lyžování ve Val Senales (Schnalstal) Lyžování ve Val Senales (Schnalstal)

© Danny Iacob / Shutterstock.com

Nejdelší sjezdovkou je takzvaný Pašerácký sjezd s převýšením 1200 metrů, je určen zejména pro zdatnější lyžaře.

V okolí Val Senales objevíte taktéž 20 kilometrů běžeckých tras, z nichž 15 najdete přímo na ledovci ve výškách 2800 – 3000 metrů. Pro dostatek sněhu jsou využívány i v létě.

Na ledovci je vybudovaný také snowpark s half-pipe, U-rampou a několika skoky.

Pro milovníky pěší zimní turistiky je připraveno stranou lyžařského areálu okolo dvaceti stezek.

Mapa lyžařského areálu Val Senales (Schnalstal)

Mapu lyžařského areálu Val Senales (Schnalstal) si můžete zvětšit kliknutím, abyste viděli přesně jednotlivé údaje.

Mapa Val Senales (Schnalstal)

Mapa Val Senales (Schnalstal)

Další aktivity ve Val Senales (Schnalstal)

Až si budete chtít od lyžování trochu odpočinout, je zde široká nabídka dalších aktivit. Můžete navštívit interaktivní Archeopark s ukázkou života v době kamenné.

Pro děti je připravena škola lyžování s odborným instruktorem, zatímco rodiče mohou zavítat do některého ze ski barů.

Val Senales v létě

Val Senales v létě

Ubytování najdete na mnoha místech v údolí Val Senales. Zde byla postavena řada hotelů a penzionů s restauracemi a bary. Ve vesnicích jsou k dispozici wellness centra s nabídkou masáží či saun, v těch lepších lze využít krytý bazén, vířivku, solárium, kosmetiku, manikúru, pedikúru a mnoho dalších služeb.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Val Senales (Schnalstal)

Dovolená v destinaci Val Senales (Schnalstal)? Dobrá volba! Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů a nebo na akční Last minute, které jsou nyní k dispozici. Podívejte se i na nabídku zájezdů do Itálie a vyberte si ze všech dostupných možností!