Lyžařská oblast Alta Valtellina leží na území tří států – Itálie, Švýcarska a Rakouska. Nedaleko odtud pak najde proslulé zimní středisko St. Moritz. V celé oblasti se nalézá několik středisek: Bormio, Santa Caterina Valfurva, Val di Dentro a Livigno, které jsou známy pod souhrnným názvem Alta Valtellina.

Lyžařům je zde k dispozici 210 sjezdových a 105 kilometrů běžkařských tratí. V průsmyku Stelvio, jenž je vzdálený asi 20 kilometrů severně od Bormia, máte možnost užít si ve výšce 2757 metrů výborné letní lyžování.

Alta Valtellina Alta Valtellina

© nikolpetr / Shutterstock.com

Jedním z nejnavštěvovanějších středisek v této oblasti je Livigno se 110 kilometry upravených sjezdovek.

Toto je skutečně skvělá lyžařská oblast, která uspokojí snad každého lyžaře, protože na místních sjezdovkách si tu svou oblíbenou najde každý. Navíc si na celou oblast můžete zakoupit zvýhodněný skipass, tak

že si můžete užívat sjezdovek po celé oblasti zcela bez omezení.

Mapa Alta Valtellina

Podívejte se na mapu lyžařské oblasti Alta Valtellina s jednotlivými středisky a sjezdovkami. Pro zobrazení detailu mapy na ni klikněte.

Mapa Alta Valtellina

Mapa Alta Valtellina

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Alta Valtellina

Chcete-li vyrazit na dovolenou do Itálie a zajímá-li vás přímo destinace Alta Valtellina, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů do Itálie a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená v Itálii je bezva!