Městečko Livigno leží v kotlině na rozhraní Švýcarska a Itálie. Zdejší lyžařský areál nad městem patří mezi nejlepší v Evropě a je rok od roku vyhledávanější. Dostanete se sem buď z Bormia po cestě plném serpentin, nebo jednosměrným tunelem ze Švýcarska, jenž se přes noc uzavírá.

Středisko Livigno nabízí 115 kilometrů širokých sjezdovek všech stupňů náročnosti.

Na začátečníky tu čeká 38 modrých sjezdovek, na zdatnější lyžaře 54 červených a zkušení lyžaři ocení 10 černých tratí.

Livigno Livigno

© lenisecalleja.photography / Shutterstock.com

Bezcelní zóna Livigno

Možná víte, že město Livigno má v rámci Itálie speciální status bezcelní zóny. Co to pro vás znamená? Mnohem nižší ceny v místních obchodech, především se zde vyplatí nakoupit alkohol, cigarety a některé další produkty, které zde nepodléhají daním.

Takže budete-li v této oblasti, zajeďte se sem podívat, třeba něco nakoupíte. Samotné městečko je docela hezké, takže procházkou zde nic nezkazíte a můžete si ji zpříjemnit návštěvou některé z místních restaurací či barů.

Dejte si jen pozor na to, že za tunelem vedoucím do Švýcarska, dělají kontroly toho, co provážíte a rádi vám to proclí. Na auta cizinců, jedoucí z Livigna, se rádi zaměřují, takže opatrně!

Co Livigno nabízí

Všechny sjezdovky jsou pravidelně upravovány a asi 75% z nich je zasněžováno umělým sněhem.

V ulicích Livigna V ulicích Livigna

© Myroslava Bozhko / Shutterstock.com

Pro přepravu lyžařů je připraveno 16 vleků, 3 kabinkové a 14 sedačkových lanovek s přepravní kapacitou 47 tisíc osob za hodinu. Areál se pyšní nejmodernějšími vleky a lanovkami v celém regionu Lombardie.

Livigno se pyšní dvěma lyžařskými areály – Mottolino a Carosello. Oba se nachází nedaleko vrcholu Livigno vysokém 1815 metrů nad mořem. Ze svahů vrcholu vede několik lanovek po obou stranách údolí.

V areálu Mottolino se lyžuje na svazích Monte della Neve vysokém 2585 metrů nad mořem. Najdete zde luxusní černé sjezdovky.

Střední částí Mottolina vedou středně obtížné červené tratě.

Areál Carosello leží na svahu Monte Federia vysokém 2760 metrů nad mořem. Ve spodní části areálu jsou četné cvičné svahy pro začátečníky. Ve vyšších polohách pak najdete tratě pro lyžařskou turistiku. Je zde také široká nabídka svahů pro milovníky freeridu, kde se kvalitní sníh udržuje až do pozdního jara.

Pro vyznavače snowboardingu se tu nalézá rozsáhlý snowpark, jenž se řadí k největším a nejdokonalejším v celých italských Alpách.

Lyžování ve středisku Livigno

Lyžování ve středisku Livigno

Běžkaři zde najdou více jak 40 kilometrů perfektně upravovaných běžeckých stop.

Nachází se tu rovněž ideální terény pro skialpinismus.

Pro lyžování můžete využít velkoplošný skipas Alta Valtellina, který umožňuje provozování tohoto sportu ve všech střediscích Alta Valtelliny.

Jednotlivé areály jsou od sebe vzdáleny asi 300 metrů, nejsou však propojeny lanovkami ani vleky. Přepravu zajišťuje skibus.

Středisko Livigno nabízí také řadu mimolyžařských aktivit, například bowling, fitcentrum, bazén či saunu.

Stravování je možné ve velkém množství místních restaurací a barů. Ubytovací kapacity najdete v dosahu lyžařských terénů. Ceny za ubytování jsou vyšší než u středisek v okolí.

Mapa Livigno

Podívejte se na mapu lyžařské oblasti Livigno s jednotlivými sjezdovkami. Pro zobrazení detailu mapy na ni klikněte.

Mapa Livigno

Mapa Livigno

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Livigno

Zajímala by vás nabídka zájezdů do destinace Livigno? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů či Last minute, které Livigno nabízí. Případně se podívejte i na další zájezdy do Itálie, nebudete litovat!