Bormio leží v nejsevernějším cípu Lombardie, na konci údolí Alta Valtellina, odkud pochází i u nás oblíbená odrůda vína – Veltlín. Velikostí se nedá srovnat se zimními středisky Aostského údolí nebo Dolomit. Nabízí však vše, po čem může zatoužit i ten nejnáročnější lyžař. Nesčetné lanovky a vleky vedou do výše 3000 metrů, odkud se sjíždí pestrým členitým terénem.

Bormio

Bormio

Co nabízí Bormio

Z okraje městečka vede gondolová dráha do zimního střediska Bormio 2000, vybudovaného na slunné planině na úbočí Cima Bianca (3012 metrů). Zde se v roce 1985 konalo mistrovství světa a při té příležitosti bylo středisko obohaceno o celou řadu moderních a účelných zařízení.

Na vrchol Cima Blanca pokračuje druhá část gondolové dráhy, dlouhá 10 kilometrů. Odtud pak vedou sjezdovky zpět do Bormia 2000 nebo až dolů do údolí. Sjezdovka je určena pro zkušenější lyžaře. Mezi vrcholem a Bormiem je rozdíl neuvěřitelných 1800 metrů a kulisa z města i z vrcholu je nezapomenutelná.

Lehčí tratě se nalézají nalevo (při pohledu shora), v údolí pod Monte Valecetta (3148 metrů). Obtížnější tratě vedou napravo přes Cimino (2428 metrů), Ciuk (1620 metrů) a San Pietro na okraj Bormia. Nejdelší z nich měří 10 kilometrů s převýšením 170 metrů.

Bormio 2000 je samozřejmě přístupné i po silnici, která se vine v nesčetných serpentinách vzhůru strmým svahem.

Lyžování ve středisku Bormio

Lyžování ve středisku Bormio

V sousedním lyžařském středisku Valdidentro najdete 31 kilometrů sjezdovek rozkládajících se na svazích protějšího kopce Corno di San Colombano. Zde se nachází převážně středně obtížné červené sjezdovky.

Dá se lyžovat také ve volném terénu. Pro běžkaře je v okolí připraveno přibližně 40 kilometrů upravovaných běžeckých tratí. Pro snowboardisty je moderní snowpark v Bormiu i Valdidentru.

Až si budete chtít od lyžování odpočinout, navštivte třeba krytý bazén, zimní stadion, zajděte si zarelaxovat do místního termálního jezírka se 40°C teplou vodou (bývá zde ale docela plno, nejlepší je sem vyrazit v noci), do sauny, páry nebo na masáže. Můžete si zahrát také squash, tenis. Řada atrakcí je připravena i pro děti. Co se vybavení města týče, je narposto dostatečné, od nabídky restaurací a barů, kavárny a také řadu obchodů. Za levnějšími nákupy můžete jet do „bezcelního“ střediska Livigno.

Lyžování v okolí Bormia, skipas 4 Valées

Pokud vám nabídka sjezdovek v Bormiu a Valdidentru nebude stačit, můžete si v rámci jednoho skipasu 4 Vallées – Alta Valtellina zajít zalyžovat do některého z dalších resortů v oblasti Alta Valtellina. Není problém jet lyžovat jak do výše zmíněného střediska Livigno a nebo do blízkého střediska Santa Caterina Valfurva, či již vzdálenějšího Ponte di Legno či Passo Tonale.

Budete-li mít možnost a bude-li cesta sjízdná (což v zimě bývá největší problém), zajeďte se podívat i na průsmyk Passo Stelvio s jeho světoznámou křivolakou cestou.

Mapa Bormio

Mapa lyžařského střediska Bormio s vyobrazením vleků a jednotlivých sjezdovek a dalších informací, které se vám při cestě sem budou hodit. Je možné ji zvětšit – stačí na ni kliknout.

Mapa Bormio

Mapa Bormio

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Bormio

Bormio je krásné místo, které stojí za návštěvu. Prohlédněte si proto zájezdy do destinace Bormio či aktuální nabídku Last minute a vyberte si, co vás zaujme nejvíce! K dispozici jsou i další zájezdy do Itálie, stačí kliknout sem a vybrat si :-)