Dalším střediskem oblasti Alta Valtelina je Santa Caterina Valfurva. Toto středisko je z celé oblasti Alta Valtelina českými lyžaři nejnavštěvovanější. Leží uprostřed Alp italského regionu Lombardie a návštěvníky okouzluje neskutečnými panoramatickými výhledy.

Leží směrem na Ponte di Legno, přibližně 12 kilometrů od Bormia, ve výšce 1737 metrů. V roce 1985 se zde konala ženská část soutěží mistrovství světa v lyžování. Santa Caterina Valvurfa na úpatí Ortles má rovněž bohatou nabídku středně obtížných tratí na úbočí hory Costa Sobretta (2725 metrů) a nalezneme zde i vhodné terény pro vysokohorskou turistiku.

Zhruba 20 kilometrů severně ležící průsmyk Passo Stelvio se stal jedním z nejznámějších středisek letního lyžování.

Lyžování v Santa Caterina Valfurva

Lyžování v Santa Caterina Valfurva

Co nabízí Santa Caterina Valfurva

Pro milovníky severského lyžování je v Santa Caterině k dispozici centrum Centro La Fonte, kde jsou pro lyžaře připraveny sprchy, šatny, skříňky a voskovací místnosti. Nejznámější lyžařská stopa Valtellina je sjízdná jako okruh 5 nebo 10 kilometrů. Trasa je zajímavá pro pokročilé běžkaře, kteří si zde mohou vyzkoušet své schopnosti a vytrvalost. Díky hustým lesům se tyto náročné běžkařské stropy vinou až do 1800 metrů nadmořské výšky. Začínajícím běžkařům se doporučuje 8 kilometrů dlouhá stopa, jež nabízí nádherné panoramatické výhledy.

Santa Caterina Valfurva se nám moc líbila, je to pohodové středisko se skvělými svahy, které nejsou přeplněné. Upřímně, lyžovalo se nám zde lépe než v Bormiu, takže jsme po pár dnech z Bormia jezdili právě do Santa Cateriny Valfurvy a nemohli si to vynachválit, třebaže zde není velký výběr sjezdovek.

Mapa Santa Caterina Valfurva

Mapa lyžařského střediska Santa Caterina Valfurva s vyobrazením vleků a jednotlivých sjezdovek a dalších informací, které se vám při cestě sem budou hodit. Je možné ji zvětšit – stačí na ni kliknout.

Mapa Santa Caterina Valfurva

Mapa Santa Caterina Valfurva

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Santa Caterina Valfurva

Dovolená v destinaci Santa Caterina Valfurva? Dobrá volba! Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů a nebo na akční Last minute, které jsou nyní k dispozici. Podívejte se i na nabídku zájezdů do Itálie a vyberte si ze všech dostupných možností!