Ponte di Legno je dynamicky se vyvíjející lyžařské středisko, které najdete v italském regionu Lombardie, prakticky hned vedle lyžařského střediska Passo Tonale. Jedná se o spíše menší město, takže zde nečekejte příliš vzruchu a bohatou nabídku zábavy ve večerních hodinách. Svahy jsou zde však velmi příjemné, takže co se lyžování týče, nebudete zklamáni.

Ponte di Legno

Ponte di Legno

Co nabízí Ponte di Legno

Najdete zde různorodou lyžařskou nabídku, vybere si zde však každý lyžař, od začínajících až po zdatné borce, kteří vyhledávají náročnější svahy. Místní ledovec Presena s nadmořskou výškou 3016 metrů poskytuje garanci kvalitního sněhu i v jarních měsících a také celoroční lyžování.

Lyžařský areál v Ponte di Legno

Lyžařský areál v Ponte di Legno

Fantastická černá sjezdovka doslova padá z Passo Paradiso do Tonale a láká k opakovaným sjezdům.

Jižní svah v Tonale je široký, přehledný a nabízí tratě spíše pro méně náročné lyžaře.

Najdete tu širokou paletu volného terénu pro kilometry adrenalinového lyžování.

Na svahu v Ponte di Legno

Na svahu v Ponte di Legno

Samotné městečko toho příliš mnoho nenabízí, ale najdete zde pár restaurací a také hezké náměstíčko s kavárnami, kde si můžete sednout a dát si vynikající italskou kávu či některý místní zákusek. Milovníci nakupování udělají lépe, když vyrazí do severně ležícího Bormia. Ovšem pozor na to, že cesta sem, která vede přes středisko Santa Caterina Valfurva, může být v zimě nečekaně uzavřena (padají zde čas od času laviny a nebo kamení, které zahradí cestu, která je v některých úsecích dosti klikatá). Tak na to raději moc nespoléhejte a berte to jen jako možnost zpestření dovolené.

V Ponte di Legno

V Ponte di Legno

Výhodou Ponte di Legno je, že není problém odsud za pár minut dojet lanovkou (v ceně skipasu) do sousedního střediska Passo Tonale, které je položeno výše a které nabízí celou řadu velmi příjemných sjezdovek. Můžete tak prakticky každý den lyžovat na jiném svahu, což je velké plus!

Mapa Ponte di Legno

Mapa lyžařského střediska Ponte di Legno s vyobrazením vleků a jednotlivých sjezdovek a dalších informací, které se vám při cestě sem budou hodit. Je možné ji zvětšit – stačí na ni kliknout.

Mapa Ponte di Legno

Mapa Ponte di Legno

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Ponte di Legno

Klikněte pro zobrazení nabídky Ponte di Legno: zájezdy nebo Ponte di Legno: Last minute a vyberte si tu nejzajímavější dovolenou v destinaci Ponte di Legno!