Na hranici regionů Trentino – Alto Adige a Lombardia se nalézá ve výšce téměř 1900 metrů nad mořem průsmyk Passo Tonale. Zde se nachází stejnojmenné zimní středisko, které je lanovkou propojené s vedlejším lyžařským resortem Ponte di Legno., které již leží na území italského regionu Lombardie. Mezi oběma středisky přejedete phodlně během pár minut, lanovka je uzavřená a jede rychle.

Passo Tonale

Passo Tonale

Co nabízí Passo Tonale

Pro lyžaře je zde připraveno 65 kilometrů sjezdových tratí, z toho 15 modrých, 27 červených a 6 černých. Přeprava je zajištěna 7 vleky, 19 sedačkovými a 3 kabinkovými lanovkami, s přepravní kapacitou 49 tisíc osob za hodinu. Na ledovci s nadmořskou výškou 3016 metrů můžete lyžovat v kteroukoli roční dobu. Vedou z něj dvě strmé, avšak široké sjezdovky. Ze sedla Passo Paradiso sjedete dolů téměř 3 kilometry dlouhou prudkou černou tratí, s převýšením 740 metrů, která končí až v Passo Tonale.

Na jižní straně Passo Tonale se vyskytují jednodušší a mírné tratě určené začátečníkům.

Lyžování v Passo Tonale - pohled z ledovce Adamelo Lyžování v Passo Tonale – pohled z ledovce Adamelo

© gevision / Shutterstock.com

Ve vyšších polohách kolem Passo Contrabandieri se nalézá několik dalších pěkných sjezdovek. Vychutnat si můžete proslavenou červenou sjezdovku Alpino.

Výhodou oblasti je zde ležící ledovec Presena, jehož sjezdovky jsou v provozu téměř celý rok a sahají až do nadmořské výšky 3000 metrů.

Na obou stranách průsmyku najdete sjezdovky všech obtížností. Bez problému po nich můžete cestovat mezi Passo Tonalle a Ponte di Legno, aniž byste museli sundat lyže. Využít ovšem můžete i skibus. V celé oblasti objevíte mnoho skialpinistických a carvingových terénů, pro příznivce lyžování ve volném terénu je tu připraveno šest freeridových tratí a řadu dalších kilometrů volných zasněžených plání.

Na jižních svazích byly pro snowboardisty vybudovány dva snowparky s několika překážkami, skoky a raily.

V okolí je připraveno 40 kilometrů upravovaných běžeckých tratí, z toho 5 kilometrů přímo na Passo Tonale. Vstup na tratě je ovšem většinou za poplatek.

Ve středisku můžete využít rovněž bazén a bruslařský stadion. V městečku je mnoho možností stravování a občerstvení v restauracích, barech, kavárnách. Pobavit se můžete v některé z diskoték. Ubytování je většinou možné v těsné blízkosti lyžařských terénů.

Mapa Passo Tonale

Mapa lyžařského střediska Passo Tonale s vyobrazením vleků a jednotlivých sjezdovek a dalších informací, které se vám při cestě sem budou hodit. Je možné ji zvětšit – stačí na ni kliknout.

Mapa Passo Tonale

Mapa Passo Tonale

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Passo Tonale

Dovolená v destinaci Passo Tonale? Dobrá volba! Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů a nebo na akční Last minute, které jsou nyní k dispozici. Podívejte se i na nabídku zájezdů do Itálie a vyberte si ze všech dostupných možností!