Městečko La Thuile leží v nadmořské výšce 1441 metrů. Je jedním z prvních lyžařských středisek v oblasti Valle d’Aosta a dodnes si uchovává poklidnou atmosféru.

La Thuile není velké středisko, ale svou vybaveností a kvalitou sjezdovek se řadí k nejlepším světovým resortům.

Lyžuje se na jižních svazích nejvyšší evropské hory Mont Blanc. Spokojeni zde budou začátečníci, zkušení lyžaři, snowboardisté i milovníci lyžování ve volném terénu.

Městečko La Thuile Městečko La Thuile

© Arsenie Krasnevsky / Shutterstock.com

Co nabízí La Thuile

La Thuile je propojeno s francouzským střediskem La Rosiere, a návštěvníkům je tak k dispozici 150 kilometrů upravovaných sjezdových tratí, z nichž je asi 20% uměle zasněžováno.

Oba areály mají ještě se střediskem Colle del Piccola San Bernardo společný skipas.

Lyžuje se zde na 73 sjezdovkách, z nichž je 7 jednoduchých zelených, 26 začátečnických modrých, 29 středně těžkých červených a 11 těžkých černých pro zdatné lyžaře.

Přeprava je zajišťována 20 vleky, 1 kabinkovou a 17 sedačkovými lanovkami s celkovou kapacitou 44 tisíc osob za hodinu.

Lyžování v La Thuile

Lyžování v La Thuile

Pro běžkaře se nabízí 35 kilometrů upravovaných běžeckých tras v okolí a na náhorní plošině Petosan, s nádherným výhledem na Mont Blanc.

Pro snowboardisty je k dispozici 500 metrů dlouhý snowpark s množstvím překážek, skoků railů a U-rampou. Je obsluhován vlastním vlekem.

La Thuile nabízí i další sportovní aktivity. Oblíbené jsou vyhlídkové lety nad údolím Petit Saint Bernard, jež leží na hranicích Itálie a Francie a nad masívem Mont Blancu. Stalo se taktéž vyhledávaným místem vyznavačů heliskiingu, který je ve Francii značně omezován. Heliskiing je extrémní sport, kdy se necháte helikoptérou vyvézt na vrcholky ledovců nebo horských masívů a pak je na lyžích sjíždíte dolů. V La Thuile je k tomu určen ledovec Rutor.

K dispozici je množství barů, restaurací, servisů, půjčoven a prodejen s lyžařským vybavením. Nachází se tu fitness centrum, tělocvičny, využít můžete i saunu, solárium, masáže, vířivky. Odpočinek i pobavení nabízí kinotéky s degustací výborných savojských vín.

Mapa La Thuile

Podívejte se na mapu lyžařské oblasti La Thuile s jednotlivými sjezdovkami. Pro zobrazení detailu mapy na ni klikněte.

Mapa La Thuile

Mapa La Thuile

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená La Thuile

Dovolená La Thuile je dobrou volbou pro každého, koho láká Itálie. Podívejte se na aktuální zájezdy do destinace La Thuile a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem a rezervovat zájezd, který se vám bude líbit nejvíce!