Na úpatí hory Cervino a rokle Breuil byly v dřívějších dobách pouze rozsáhlé pastviny, kam se dalo dojít pouze pěšky po stezkách. Cesta sem trvala přibližně dva dny. Dnes na italsko-švýcarské hranici, v italském regionu Valle d’Aosta, prakticky hned pod Matterhornem, vyrostlo kouzelné středisko. Městečka Breuil-Cervinia a Valtournenche jsou jako stvořená pro zimní dovolenou, ale i pro letní aktivní odpočinek. Oblast je tradičně označována ja Cervinia – Zermatt, neboť sousedí právě se švýcarským lyžařským střediskem Zermatt.

Breuil-Cervinia (Cervinia - Zermatt) Breuil-Cervinia (Cervinia – Zermatt)

© MikeDotta / Shutterstock.com

Co nabízí Cervinia – Zermatt

Cervinia – Zermatt patří k nejmodernějším střediskům v Itálii. Turisty sem láká více jak 130 kilometrů sjezdovek, z nichž některé jsou osvětlené. Středisko se chlubí nejdelší kabinovou lanovkou v Itálii.

Lyžovat se tu dá i během letní sezony, zejména na ledovci Plateau Rosa. Na vrcholu Plateau Rosa je celoročně otevřený největší snowboardový park v Evropě – Gravity Park s U-rampou, quarterpipe, skoky, slidy a zábradlími. Navíc mohou lyžaři obdivovat nádherný pohled na 4478 metrů vysoký Matterhorn.

Středisko Breuil-Cervinia (Cervinia – Zermatt) leží v nadmořské výšce 1524 – 3480 metrů. Mají zde celkem 14 lanovek, 3 vleky, 47 sjezdovek.

Lyžování v Breuil-Cervinia (Cervinia - Zermatt)

Lyžování v Breuil-Cervinia (Cervinia – Zermatt)

Lákavé je také golfové hřiště s 9-ti jamkami.

Je možné rovněž využít nabídky vodních sportů – plachetnice nebo vodní lyže.

Nalézá se tu i mnoho tras využitelných pro cykloturistiku.

Východně od Breuilu se nachází menší střediska Champoluc, Gressoney, Alagna Valsesia a Macugnana. Jako zajímavost lze uvést 15 kilometrů dlouhý sjezd z Punta Indren ve výšce 3260 metrů přes mezistanici lanové dráhy Bocchetta ve výšce 2400 metrů přímo do středu střediska Alagna ve výšce 1191 metrů.  Převýšení činí přes 2000 metrů.

Mapa Cervinia – Zermatt

Mapu lyžařské oblasti Cervinia – Zermatt naleznete níže. Potřebujete-li si prohlédnout detail mapy, klikněte na ni.

Mapa Breuil – Cervinia

Mapa Breuil – Cervinia

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Cervinia – Zermatt

Chcete-li vyrazit na dovolenou do Itálie a zajímá-li vás přímo destinace Cervinia – Zermatt, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů do Itálie a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená v Itálii je bezva!