Městečko Courmayeur se rozkládá ve výšce 1214 – 2624 m.n.m. pod Mont Blancem v italském regionu Valle d’Aosta. Je to velmi oblíbené alpské lyžařské středisko, jež se nachází na úpatí nejvyšší hory Evropy – Mont Blancu. Malebná osada se chlubí pěším centrem s bary a obchody. Potěší příjemnými červenými sjezdovkami.

Courmayeur

Courmayeur

Co nabízí Courmayeur

Najdete tu 100 kilometrů lyžařských svahů a 21 moderních lanovek a vleků. Na své si přijdou i milovníci extrémního lyžování.  Pro běžkaře je tu připraveno 50 kilometrů upravených tratí. Většina jich je soustředěna na Plan Chécrouit ve výšce 1706 metrů. Sem lyžaře dopraví kabinová lanovka z okraje obce nebo gondolová dráha z 2 kilometry vzdáleného Dolonne. Odtud se pokračuje vleky, sedačkami nebo gondolovou drahou na Lago Chécrouit, do výšky 2256 metrů.

Lyžování v Courmayeur Lyžování v Courmayeur

© Ryszard Stelmachowicz / Shutterstock.com

Milovníci dlouhých sjezdů mohou vyjet další kabinou na Cresta Youla do výšky 2624 metrů a odtud po červené trati číslo 18, dlouhé 7 kilometrů s převýšením 100 metrů, do Zelonty. Odtud se můžete sedačkou vrátit zpět na Plan Chécrouit, nebo pokračovat další kabinkou z Cresta Youla přes údolí na Cresta d´Arp do výšky 2755 metrů a poté překrásným údolím přes Alpe d´Arp zpět do Dolone. Trasa je dlouhá 12 kilometrů a je vhodná pro vyspělé lyžaře se zkušenostmi z vysokohorského lyžování. Totéž platí i o terénním sjezdu na opačnou stranu přes Arp Cielle do romantického údolí Veny.

Zalyžovat si můžete i v jiných přilehlých střediscích – například Chamonix Valleys.

Courmayeur je propojen 5 kilometrů dlouhou lanovkou se svým francouzským sousedem Chamonix.

Specialitou střediska jsou místní termální prameny.

Mapa Courmayeur

Mapu lyžařské oblasti Courmayeur naleznete níže. Potřebujete-li si prohlédnout detail mapy, klikněte na ni.

Mapa Courmayeur

Mapa Courmayeur

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Courmayeur

Zajímala by vás nabídka zájezdů do destinace Courmayeur? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů či Last minute, které Courmayeur nabízí. Případně se podívejte i na další zájezdy do Itálie, nebudete litovat!