Pescara je hlavním městem stejnojmenné provincie v italské oblasti Abruzzo. Je také velmi dobře vyvinutým přímořským letoviskem a jedním z největších přístavů na Jadranu.

Během II. světové války bylo město těžce bombardováno a většina jeho historické části zničena, proto pokud se rozhodnete Pescaru navštívit, doporučujeme strávit čas přímo u moře. Nádherná, a nekonečných 16 kilometrů dlouhá písčitá pláž a přilehlé promenády jsou skvělým místem k procházkám a vodním radovánkám. Navečer pak s dětmi navštivte muzeum lidu Abruzzo, ve kterém se rozhodně nebudou nudit.

Pescara

Pescara

Pescara je ovšem také místo s bohatým nočním životem, který se z pobřežních klubů po sezoně přesouvá do centra města.

Jak se do města Pescara dostat

Možností transportu do města Pescara je několik.

Nejbližší letiště Abruzzo je pouhých 10 minut jízdy autem od města. Po přistání vás přímo na hlavní nádraží doveze přímá autobusová linka.

Řeka Pescara ve stejnojmenném městě

Řeka Pescara ve stejnojmenném městě

Pokud rádi cestujete vlakem, dostanete se do Pescary nejsnáze z Milána, Říma, Turína, Benátek nebo Boloně na severu, nebo z jižních měst Bari, Brindisi nebo Lecce.

Lodí se sem pravidelnou linkou dostanete za 2 hodiny z Říma, Splitu nebo dalších ostrovů Střední Dalmácie.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Pescara

Dovolená v destinaci Pescara? Dobrá volba! Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů a nebo na akční Last minute, které jsou nyní k dispozici. Podívejte se i na nabídku zájezdů do Itálie a vyberte si ze všech dostupných možností!