Vasto je pěkné starověké město ležící ve 144 metrech nad úrovní Jaderského moře regionu Abruzzo. Díky své vyvýšené poloze nabízí nádherný panoramatický pohled na moře a okolí města. Zdejší široké písčité pláže pravidelně dostávají ocenění Modrá vlajka.

Vasto

Vasto

Co nabízí Vasto

Na své si zde přijdou malí i velcí. Děti budou nadšené z největšího aquaparku ve střední a jižní Itálii, který je nedaleko města, dospělí si rádi prohlédnou turisticky zajímavá místa, jakými jsou kostel Santa Maria Maggiore z konce 12. století, katedrála San Giuseppe pocházející ze 13. století, zámek Palazzo Marchesale nebo hrad Castello Caldoresco, postaven na přelomu 14. a 15. století.

Hrad Castello Caldoresco ve Vasto Hrad Castello Caldoresco ve Vasto

© Alfonso Cannavacciuolo / Shutterstock.com

V průběhu léta se ve městě Vasto koná mnoho kulturních a gastronomických akcí, kterých se stojí za to zúčastnit. Pokud se budete chtít vydat na výlet lodí, naplánujte si například ostrovy Tremiti, ke kterým je zajištěno denní spojení.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Vasto

Láká vás Vasto? Hledáte-li zájezdy do destinace Vasto, které vás sem vezmou, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami. K dispozici je hodnocení jednotlivých nabídek, řada termínů a cen, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů, které nabízí Vasto, klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.