Chieti leží na hřebenu jen několik kilometrů od Jaderského moře. Bylo založeno na místě původního sídla italského kmene Marruciniů.  V 1. století se pod tehdejším jménem Teate stalo římskou kolonií. Z této doby zde zůstaly pozůstatky amfiteátru, termálních lázní, divadla či chrámů, což návštěvníci mohou obdivovat v Archeologickém parku Civitella. Kromě toho je ve městě k vidění i gotická katedrála na Piazza Vittorio Emanuele, kostel Santa Chiara  nebo pozůstatky tří malých římských chrámů.

Chieti

Chieti

V Chieti se nachází jedno z nejlepších muzeí v regionu Museo Nazionale Archeologico di Antichita. Je umístěno ve vile obklopené parkem a můžete zde spatřit nejdůležitější naleziště v regionu Abruzzo – například Alba Fucens (mramorová plastika Herkula). Jsou zde pohřbena i těla žen a mužů se zbraněmi, šperky a kuchyňským náčiním.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Chieti

Máme pro vás aktuální zájezdy do destinace Chieti a nebo další spoustu zájezdů do Itálie. Podívejte se i na aktuální Last minute pro destinaci Chieti a vyberte si tu nejzajímavější nabídku!