Necelých 15 kilometrů od Jadranského pobřeží majestátně trůní „koruna Apulie“, městečko Castel del Monte s hradem, který uvidíte na 540 metrů vysokém pahorku v severní části pohoří Murge. Žádná jiná stavba Friedricha II. historiky umění tolik nevzrušuje jako tento hrad osmibokého půdorysu s osmi osmibokými věžemi po obvodu a osmihranným nádvořím. Ale také laikové stojí v úžasu nad strohou krásou čistých forem a jasných proporcí kastelu, zbudovaného mezi roky 1233 či 1234 až 1249. Dokončen byl tedy jen jeden rok před smrtí císaře, jenž tu tedy zřejmě vůbec nesídlil.

Castel del Monte

Castel del Monte

Po skonu Friedricha se vynořily nespočetné mýty vážící se k tomuto snad nejkrásnějšímu ze všech štaufských hradů. Záhadologové se dodnes přou o to, k jakému účelu takzvaný lovecký zámek vlastně sloužil.

Úžasná architektura pevnosti Castel del Monte

Úžasná architektura pevnosti Castel del Monte

Castel del Monte musí snášet četná snižování své důstojnosti – nedávno tvořil kulisy pro klášterní intriky a vraždy při filmování bestselleru Umberta Eca „Jméno růže“, avšak nic nemůže zastínit půvab tohoto mistrovského díla architektury.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Castel del Monte

Zajímala by vás nabídka zájezdů do destinace Castel del Monte? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů či Last minute, které Castel del Monte nabízí. Případně se podívejte i na další zájezdy do Itálie, nebudete litovat!