Letovisko Martinsicuro leží v jižní části vyhlášené Palmové riviéry u ústí řeky Tronto, tedy prakticky přímo na rozhraní dvou italských regionů Abruzzo a Marche. Přístav San Benedetto del Troto je odtud vzdálen 5 kilometrů a hlavní město provincie Teramo leží ve vzdálenosti 49 kilometrů.

Klidné letovisko Martinsicuro je moderní prázdninové středisko s rozsáhlými plážemi pokrytými zlatavý pískem, pozvolným vstupem do moře a dlouhými palmovými promenádami.

První letní rezidence si zde bohatí Italové začali stavět již v 19. století. Populárním letoviskem se Martinsicuro stalo po 2. světové válce. Jeho slávu šířily i hvězdy hudebního a filmového nebe. Dnes je vyhledávanou destinací především rodinami s dětmi a klienty důchodového věku, kterým tato oblast dopřeje klidné a příjemně strávené dny. Tedy alespoň v období před a po hlavní sezoně.

Martinsicuro

Martinsicuro

Co nabízí Martinsicuro

Příznačným rysem střediska je palmová promenáda kolem pobřeží, kde při večerní procházce můžete posedět v některé z kaváren nebo restaurací a ochutnat výbornou italskou zmrzlinu.

Návštěvníci zde najdou klidné lokality, ale i rušné zóny s množstvím obchodů, barů a restaurací. Rozsáhlé písčité pláže nabízí sportovní vyžití od tenisu, minigolfu, přes možnost jízdy na koních, windsurfing, vodní skútry, paragliding, šlapací loďky. Dlouhou písečnou pláž s pozvolným vstupem do moře doplňují kamenné vlnolamy, které zajišťují vyvěšení bílé vlajky a tím bezpečné koupání. Můžete si vypůjčit kolo a oddávat se cykloturistice. Tato část Itálie je pro tyto aktivity jako stvořená.

Vrcholu sezóny dosahuje letovisko v období okolo 15. srpna, kdy se slaví svátek Ferragosto. Je to sváteční den s pouličním hodováním a půlnočními ohňostroji. Celodenní ruch začíná již s východem slunce. Je koncentrovaný kolem náměstí s kostelem, radnicí, bankou, velkou samoobsluhou.

Martinsicuro a děti

Italové jsou známí tím, že si zakládají na pohodlí a aktivním vyžití pro své ratolesti, proto, pokud sami děti máte a rozhodujete se, kam s nimi k moři, je toto letovisko skvělou volbou. Z hlediska zábavy vítězí na celé čáře tým animátorů z kempu Riva Nuova, kteří se aktivně věnují všem dětem denně mezi 9-21.h. Pauzu mají pouze v době siesty, která bývá mezi 13:30-16:00. Během dne s dětmi hrají hry u bazénu i na pláži a každý večer je jejich program zakončen velmi populární mini diskotékou.

Kam ve městě

Martinsicuro má jedno náměstí s kostelem, jež tvoří pupek města. Před kostelem je autobusová zastávka, odkud jezdí každou hodinu bus do nedalekého a historicky zajímavějšího San Benedetta del Tronta. Lístek za 1,80 € koupíte v novinovém stánku u kostela.

Každou středu se kousek od náměstí konají trhy zaměřené především na italské oblečení. Stánků s ovocem a zeleninou přímo od pěstitelů zde najdete pomálu, proto je ideálním řešením spojit návštěvu San Benedetta s trhy, které se konají každé úterý a pátek. Jsou větší a nabízejí širší sortiment výrobků.

Možnosti ubytování

I přes vysoký zájem Italů o tuto destinaci, nabízí Martinsicuro hned několik možností ubytování. Vybrat si můžete ze soukromých apartmánů, hotelů, či kempu Riva Nuova, který dělí od vodních radovánek pouze ne příliš frekventovaná silnice.

V kempu Riva Nuova si můžete vybrat z ubytování ve stanu či mobilhome pro 4-6 osob. Obojí je plně vybaveno. Výrobci mobilhome pamatovali i na možnost deštivého počasí, které zde otevírá sezonu, a vybavili je výkonnými přímotopy. Samozřejmostí je klimatizace v každém z nich. Stany jsou vybaveny plynovou bombou a elektřinou.

Kemp u Martinsicuro

Kemp u Martinsicuro

Areál kempu je oplocený, přístupný pouze přes hlídanou hlavní bránu nebo přes dveře podél silnice na čip, který při příjezdu obdržíte. Na čip je kemp otevřený pouze do 20.h, poté již projdete pouze přes hlavní bránu. Velkou výhodou jsou hrací zóny pro děti rozmístěné v přední a střední části kempu. Součástí je soustava bazénů s tobogány, dětské hřiště a hřiště na tenis či fotbal. Nechybí zde ani minimarket, kde nakoupíte vše potřebné za ceny srovnatelné s cenami v obchodech ve městě, a restaurace s cukrárnou.

Jak se do Martinsicura dostat

Do Martinsicura vás bez problému vezmou různé CK klimatizovanými autobusy za zhruba 3 000 Kč. Cena se odvíjí od místa nástupu v České republice.

Chcete-li jet autem, bude Vaše cesta z Prahy 1 275 km dlouhá a ideálně povede přes Dolní Dvořiště – Salzburg a Villach. Z Brna je ideální jet směr Vídeň – Graz – Klagenfurt a Villach. Společná cesta z obou měst pak vede přes TarvisioUdineBenátkyPadovuBolognuAnconu a odkud směr San Benedetto. Nezapomeňte na dálniční známky!

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Martinsicuro

Zajímala by vás nabídka zájezdů do destinace Martinsicuro? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů či Last minute, které Martinsicuro nabízí. Případně se podívejte i na další zájezdy do Itálie, nebudete litovat!