Starobylé městečko Rocca San Giovanni se rozkládá na svahu poblíž východního pobřeží Itálie, konkrétně v regionu Abruzzo. Je situováno poblíž útesu „dannunziano“ pojmenovaném po básníku Gabriele S´Annunzio.

Rocca San Giovanni

Rocca San Giovanni

Stručná historie Rocca San Giovanni

V roce 1076 se kolem kláštera San Giovanni in Venere začalo stavět opevnění, které mělo odolávat nájezdům Saracénů. Kolem kláštera postupně vznikala vesnice. Najdete zde krásné historické památky. Nejznámější jsou středověká městská opevnění s charakteristickou věží a kostel sv. Matouše z 13. století. V době sjednocování Itálie v 19. století bylo město střediskem karbonářů (příslušníků tajných organizací, které v Itálii a Francii vznikaly za účelem národně-osvobozeneckých aktivit).

Zajímavosti v Rocca San Giovanni

Na pobřeží objevíte množství malých pláží a zálivů s piniovými háji. Letovisko je pověstné čistotou pláží a také rybolovem, jenž se uskutečňuje primitivními rybářskými nástroji, takzvanými trabocchi. Ve městě jsou k dispozici obchody, restaurace, pizzerie.

Budka rybáře s trabocchi u Rocca San Giovanni

Budka rybáře s trabocchi u Rocca San Giovanni

Na své si tu přijdou i milovníci vodních sportů. Přímořská promenáda lemovaná palmami s vyznačenými chodníky je oblíbena cyklisty, bruslaři na kolečkových bruslích a vyznavači joggingu.

V letním období se tu koná mnoho kulturních akcí.

V okolí se hojně pěstuje vinná réva. Ve městě se nachází dvě vinařská družstva, jejich kvalitní víno je zařazeno do kategorie D.O.C. Vyrábí se zde také olivový olej.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Rocca San Giovanni

Klikněte pro zobrazení nabídky Rocca San Giovanni: zájezdy nebo Rocca San Giovanni: Last minute a vyberte si tu nejzajímavější dovolenou v destinaci Rocca San Giovanni!