Silvi Marina je přímořské lázeňské letovisko na pobřeží Jaderského moře v italském regionu Abruzzo. Hned za městem se zvadají kopce až k majestátnímu pohoří Gran Sasso s národním parkem Parco Nazionale del Gran Sasso e Monti della Laga. Kopce dodávají letovisku nádherný kolorit a současně jsou hradbou před studeným větrem z pevninského pohoří.

Městečko se rozrostlo z malé rybářské vesničky, jež na počátku minulého století představovala jedinou formu obživy místního obyvatelstva.

Silvi Marina

Silvi Marina

Co nabízí Silvi Marina

Svou polohou, křišťálovým mořem a plážím se zlatavým pískem je Silvi Marina nazývána „perlou adriatického pobřeží“. Na čistých plážích uprostřed krásné přírody prožijete nádherné dny prohřáté italským sluncem.

Pláž v Silvi Marina

Pláž v Silvi Marina

Letovisko nabízí mnoho restaurací, barů, obchůdků i zábavní park. Raritou mezi jadranskými středisky jsou rezidence, které stojí přímo na pláži a turisté zde ubytovaní nemusí přecházet pobřežní silnici či promenádu, což je něco, co ocení především rodiny s malými dětmi.

Výlety do okolí Silvi Marina

V okolí najdete soustu možností na výlety. Hned za městem se začínají zvedat kopce vybízející k procházkám či výletům na kole. Nedaleká historická městečka Atri nebo Penne zaujmou typickou středoitalskou architekturou a cennými památkami. Atri je údajně nejstarší město východního pobřeží Itálie a dalo jméno tomuto pobřeží. Nazývá se totiž atriatické.

K návštěvě vybízí také národní park Abruzzo. Patří k nejhodnotnějším evropským rezervacím. Býval královským loveckým revírem o rozloze 600 km2. V rozlehlých lesích žije zhruba 40 druhů savců, z chráněných medvěd hnědý, vlk apeninský, 30 druhů plazů a 300 druhů ptáků.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Silvi Marina

Zaujal vás náš článek o destinaci Silvi Marina v Itálii? Chtěli byste sem vyrazit na zájezd? Klikněte sem a podívejte se na nabídku aktuálních zájezdů či akčních Last minute, které Silvi Marina nabízí a vyražte ve vámi vybraném termínu a za cenu, která vám bude vyhovovat! Dovolená v Itálii je skvělá volba!