Atri je krásná horská obec regionu Abruzzo ve střední Itálii. Město bylo v minulosti velmi slavné a mocné a i dnes je jedním z nejdůležitějších historických, kulturních a uměleckých center tohoto regionu.

Atri

Atri

Historie Atri

V 6. století před naším letopočtem byla obec a její přilehlý přístav jednou ze čtyř hlavních řeckých přístavů v Jaderském moři.

První zmínky o obci pocházejí z římského období a ze 4. století před naším letopočtem, kdy byla obec pod nadvládou Dionysia. V době druhé punské války byla zcela zničena Hannibalem, poté ji vládl císař Augustus. Po pádu římské říše se území dostalo v 4.  století našeho letopočtu pod nadvládu Lombardů, kteří jej připojili k vévodství Spoleto. Poté se vlády ujali Normané a od konce 14. století zde po další čtyři století vládli panovníci rodu Acquaviva.

Co nabízí Atri

Za návštěvu určitě stojí historické centrum obce Atri, ze kterého, kromě historických památek, budete mít nádherný výhled na Jaderské moře. Historicky zajímavá je zdejší katedrála Santa Maria Assunta, která byla postavena na místě dřívějších římských lázní, jejíž pozůstatky v podobě původní mozaiky můžete stále v katedrále vidět. Je zde uchován i cyklus fresek z 15. století, z nichž nejpůvabnější jsou „Korunovace Marie“ a „Masakr neviňátek“, které najdete v apsidě. Ke katedrále je ještě připojen středověký klášter a římská cisterna.

Katedrála Santa Maria Assunta v Atri

Katedrála Santa Maria Assunta v Atri

Další zajímavou památkou je barokní kostel sv. Reparata, navržený Giovani Battista Giannim v roce 1741.

V centru Atri můžete vidět Palazzo dei Duchi d’Acquaviva, postavený ve 14. století na místě římské cisterny, úplně renovovaný v 16. století. Dnes budova slouží jako radnice a muzeum středověkých a renesančních hudebních nástrojů.

Krajina v okolí Atri

Krajina v okolí Atri

Pokud vás toulky historií unaví, zajděte si do zdejšího městského parku. Na 3 hektarech byly vybudovány umělé terasy, sportovní hřiště, ale také klidné zóny s vyhlídkami na moře a do údolí Terre del Cerrano, kde můžete načerpat ztracenou energii.

Velmi zajímavé jsou také jeskyně Villa Comunale, pravděpodobně využívané také jako stáje.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Atri

Láká vás Atri? Hledáte-li zájezdy do destinace Atri, které vás sem vezmou, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami. K dispozici je hodnocení jednotlivých nabídek, řada termínů a cen, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů, které nabízí Atri, klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.