Katedrála Santa Maria Assunta je v malé horské obci Atri regionu Abruzzo jednou z nejnavštěvovanějších památek. Postavena byla ve 13. století v románském stylu, což z ní dělá nejstarší stavbu obce. Její základy byly postaveny na pozůstatcích románského kostela, který zde v minulosti stál.

Katedrála Santa Maria Assunta v Atri

Katedrála Santa Maria Assunta v Atri

Co nabízí katedrála Santa Maria Assunta v obci Atri

Katedrála je 56 metrů vysoká a na jejím vrcholku je krásná zvonice. Vysvěcena byla roku 1223, ovšem další dvě století byla ještě různě přestavována.

Uchvátí impozantním průčelím s fasádou z istrijského bílého kamene v gotickém stylu a velkým růžovým oknem s výklenkem a postavou Panny Marie s dítětem. Uvnitř najdete nádherné varhany a cyklus fresek z 15. století, jež vytvořil Andrea de Litio. Ze zhruba 40 děl patří mezi ta nejpůvabnější „Korunovace Marie“ a „Masakr neviňátek“, které najdete v apsidě.

Katedrála Santa Maria Assunta sousedí také se středověkým klášterem a římskou cisternou.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Katedrála Santa Maria Assunta

Dovolená v destinaci Katedrála Santa Maria Assunta? Dobrá volba! Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů a nebo na akční Last minute, které jsou nyní k dispozici. Podívejte se i na nabídku zájezdů do Itálie a vyberte si ze všech dostupných možností!