Pineto je klidnější přímořské letovisko oblasti Abruzzo. Nepatří sice mezi velká a rušná italská letoviska, zato se může pyšnit pravidelným oceněním ve formě Modré vlajky, jakožto oceněním kvality a čistoty moře. Nabízí více než šest kilometrů dlouhou nádhernou písčitou pláž s jemným pískem, kterou doprovází piniový háj, kde najdete během parného letního dne příjemný stín. Díky všudypřítomným piniím získalo město ostatně svůj název.

Pineto Pineto

© Hotel Italia, www.hotelitalia.org

Co nabízí Pineto

Při procházce po místní promenádě můžete ochutnat výbornou italskou zmrzlinu, či jen tak posedět v některé z kaváren, nebo tradičních italských restaurací. Pro ty, kteří mají rádi piknik v přírodě jsou v háji četně stolky pro příjemné stolování v přírodě.

Jedinou historicky zajímavou stavbou je Torre di Cerrano, strážní věž ze 16. století, která měla chránit oblast před nájezdy Turků. Dnes je v přilehlých budovách strážní věže moderní laboratoř zabývající se výzkumem mořského života.

Věž Torre di Cerrano v Pineto

Věž Torre di Cerrano v Pineto

V Pinetu si přijdou na své jak vyznavači klidné dovolené, tak lidé vyhledávající noční život. Je také destinací ideální pro rodiny s dětmi, jelikož jsou zde široké pláže a klidné moře s pozvolným vstupem.

Jako ve většině turisty navštěvovaných míst, i zde jsou pláže čisté, upravované a nabízí široké sportovní vyžití ve formě tenisu, minigolfu, jízdy na koních, windsurfingu, vodních skútrů či výpůjčky šlapacích loděk.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Pineto

Ta nejširší nabídka aktuálních zájezdů do destinace Pineto je vám k dispozici. Stačí kliknout sem a nebo se podívat na nabídku akčních Last minute zájezdů do destinace Pineto či Last minute nabídek do Itálie.