Město Brindisi leží 40 kilometrů severně od Lecce a asi 115 kilometrů jižně od Bari přímo u moře. Je hlavním městem stejnojmenné provincie.

Město bylo založeno už ve starověku jako řecká kolonie Brentesion. Římané se města zmocnili roku 266 a nazvali ho Brundisium. Brindisi se rozrostlo na důležitý přístav, odkud odplouvají lodě do Řecka a východního Středomoří. Svůj význam sehrálo zejména za křížových výprav proti Arabům. V roce 1861 se stalo součástí sjednocené Itálie.

Brindisi

Brindisi

Dnes zde žije přibližně 96 tisíc obyvatel.

Město vážně poznamenala 2. světová válka. Dochovalo se jen málo památek z jeho velké minulosti. Přesto stojí tato stará obchodní metropole za povšimnutí.

Přístaviště Brindisi večer

Přístaviště Brindisi večer

Většina turistů jej při cestě po Itálii míjí a asi nemá smysl vás přesvědčovat, že sem stojí za to jet. Podle mne nestojí, je to jen velké, místy špinavé město. Lidé, kteří sem jedou, sem většinou zavítají v rámci přestupu v místním přístavu. Ostatně denně z něj vyráží lodě do celého Středomoří, čeští turisté zde obvykle přestupují z autobusů z ČR na trajekty do Řecka, nejčastěji na ostrovy Korfu, Zakynthos, Lefkáda a další Jónské ostrovy.

Zajímavosti Brindisi

San Giovanni al Sepolcro

Kostel San Giovanni al Sepolcro založili v Brindisi na konci 11. století templáři podle vzoru skalního dómu v Jeruzalémě. Masívní stavba má kruhový půdorys a elegantní, reliéfy bohatě zdobený portál se sloupy nesenými lvy.

San Giovanni al Sepolcro

San Giovanni al Sepolcro

Chiesa di Santa Maria Assunta di Borgo Casale

Tři kilometry od centra Brindisi stojí nedaleko brindiského letiště nejkrásnější středověká sakrální stavba Apulie, kostel Chiesa di Santa Maria Assunta di Borgo Casale, postavený koncem 13. století Filipem z Anjou, princem z Táranta. Za původně hladkou, dnes geometrickými ornamenty zdobenou fasádou, se otevírá vnitřní prostor s freskami ze 14. století.

Chiesa di Santa Maria Assunta di Borgo Casale

Chiesa di Santa Maria Assunta di Borgo Casale

Kostel je většinou přístupný jen o mších.

Museo Archeologico Provinziale

Archeologické nálezy z řeckého a římského období, které můžete obdivovat v muzeu Museo Archeologico Provinziale, dávají nahlédnout do pestré minulosti kraje kolem Brindisi. Nejnovější odhalené předměty pocházejí z vykopávek v templářském chrámu San Giovanni al Sepolcro.

Museo Archeologico Provinziale

Museo Archeologico Provinziale

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Brindisi

Brindisi je krásné místo, které stojí za návštěvu. Prohlédněte si proto zájezdy do destinace Brindisi či aktuální nabídku Last minute a vyberte si, co vás zaujme nejvíce! K dispozici jsou i další zájezdy do Itálie, stačí kliknout sem a vybrat si :-)