Rozloha 592 km2
Nejvyšší pohoří/hora Pantokrator, 906 metrů nad mořem
Důležitá vodstva Messóngi
Počet obyvatel 110 000
Hlavní město Kerkyra
Elektrický proud 220 V
Časový posun + 1 hodina

Ostrov Korfu patří mezi tzv. Jónské ostrovy a je to jejich druhý největší ostrov, který společně se svými malými okolními ostrůvky tvoří severozápadní hranici Řecka. Hlavním městem ostrova je město Korfu, kterému se však častěji říká Kerkyra.

Ostrov Korfu je úzce spjat s historií Řecka od počátků řecké mytologie. Jeho řecký název Kerkyra či Korkyra je spojen s dvěmi mocnými vodními symboly – Poseidonem (bohem moří) a řekou Asopos. Podle mýtu propadl Poseidon lásce s překrásnou nymfou Korkyrou, dcerou řeky Asopos a říční nymfy Metope. Poseidon pak jméno Korkyra dal nepojmenovanému ostrovu, a tento název se postupem času přeměnil v dnešní Kerkyru. Společně pak měli děti, kterým říkali Phaiax, které osídlily ostrov Korkyra. A právě odsud pochází jejich označení fajákové, které se objevuje i v mnoha legendách a eposech.

Historie ostrova Korfu je proložena mnoha bitvami, vítězstvími, ale i prohrami. Dokládají to opevnění, která naleznete po celém ostrově. Asi ta nejznámější pak uvidíte přímo v hlavním městě ostrova – v Kerkyře. Historie Korfu je poměrně složitá, neboť se zde v nadvládě vystřídala celá řada říší a to vše mělo za důsledek, že je Korfu poměrně multikulturní a jsou zde jasně vidět i různé zahraniční vlivy – ať už v jazyce či v architektuře.

V každém případě ale platí, že je Korfu jedním z nejkrásnějších ostrovů Řecka a Středozemního moře vůbec. Tak nádherná příroda, fantastické pláže, kouzelná městečka a množství zajímavých historických míst, je k vidění jen na málo místech na světě.

Pokud si tedy Korfu vyberete za cíl vaší dovolené a budete tento ostrov chtít lépe poznat, uvidíte, že z něj budete nadšeni stejně jako já a tisíce lidí z celého světa, kteří jeho kouzlu již propadli a s oblibou se sem vrací.

Korfu je opravdovým skvostem, tak si jej nenechte ujít!

Důležitá telefonní čísla na Korfu

  • Záchranka: 166
  • Policie: 100
  • Hasiči: 199
  • ELPA pomoc motoristům: 104
  • Telefonní informace: 131