Dassiá leží na východním pobřeží ostrova Korfu. Je vzdálená asi 12 kilometrů od hlavního města a je dostupná místními autobusy. Vypůjčit si můžete osobní automobil. Cesta z letiště do letoviska trvá asi 10 minut. Dassiá se řadí k rušnějším letoviskům. Je to jedno z největších a nejstarších letovisek na Korfu. Nabízí nepřeberné množství zábavy, sportu, rovněž služby v oblasti pohostinství. Nacházejí se tu hotely, bary, restaurace a obchody se vším, co by vám mohlo na vaší dovolené chybět. Zakoupit zde můžete také suvenýry. Letovisko se rozkládá přímo pod pohořím Pantokrator a obklopené je zelenými cypřišovými háji.

V tomto turistickém středisku je velký výběr ubytovacích zařízení – od luxusních hotelů až po malé rodinné penziony.

Dassia

Dassia

Zdejší pláže jsou dlouhé, některé jsou i vydlážděné, což je výhodné pro handicapované návštěvníky. Tato lokalita nabízí ideální podmínky pro různé vodní sporty.

Hlavní pláž je pokryta oblázky a hrubším pískem, avšak do moře přechází pozvolna. Pro svou čistotu si vysloužila ocenění Modrá vlajka EU.

Samozřejmostí jsou lehátka a slunečníky k pronájmu, široká nabídka vodních sportů – od potápění, vodního lyžování a windsurfingu až po jízdu na člunech a na banánu.

Oblast resortu je poměrně rovná, vhodná i pro cykloturistiku. Ocení to i vyznavači pěší turistiky.

Místní restaurace a taverny nabízí jídla ze všech známých světových kuchyní. Nechybí samozřejmě ani pizzerie a rychlá občerstvení. Večer můžete posedět buď u dobrého řeckého vína, nebo si zatančit v některém z místních klubů, kde hrají hudbu všech žánrů.

Pláž v Dassii

Pláž v Dassii

Pokud vás omrzí místní podniky, vyrazte si do sousedního letoviska Ipsos, jež je vzdálené pouze 2 kilometry a stalo se vyhledávaným místem pro svou rušnou zábavu.

Z Dassie si můžete vyjít na procházku, která se dá spojit s prohlídkou výtvarného umění. Místní galerie se nalézá na kopci v místě Kato Korikiano.

Ujít byste si neměli ani návštěvu hlavního města Kérkyra se spoustou památek.

V bližším okolí letoviska Dasssia se rozkládají živější letoviska Ipsos a Gouvia se spoustou barů a diskoték a lze sem dojít i pěšky.

Výlet lodí můžete uskutečnit buď na okolní ostrovy, nebo přímo na řecké pobřeží.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Dassiá

Láká vás Dassiá? Hledáte-li zájezdy do destinace Dassiá, které vás sem vezmou, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami. K dispozici je hodnocení jednotlivých nabídek, řada termínů a cen, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů, které nabízí Dassiá, klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.