Středisko Ermones leží na severozápadním pobřeží Korfu. Transfer z letiště Kérkyra trvá asi 40 minut. Ermones se rozprostírá v malém zálivu a je  obklopeno z jedné strany kopcovitou krajinou porostlou zelenými lesy a z druhé strany tyrkysovým mořem. Letovisko patří ke klidným lokalitám a je proto ideální pro rodiny s malými dětmi. Tomu odpovídá i ubytování v místních apartmánech. Je zde vybudováno 18-ti jamkové hřiště a díky tomu je spojováno především s golfem.

Ermones

Ermones

V místě se nachází supermarket, takže si zde můžete nakoupit vše pro příjemný pobyt a bezproblémové trávení dovolené. V 3 kilometry vzdálené vesnici Vatos se skrývá camp s kompletním vybavením pro prázdninový camping.

Místní písečná pláž s malými oblázky je ideální pro vodní sporty. Pro potápěče je zde zřízeno potápěčské centrum. Na okrajích pláže se vyskytují skaliska a kamení. K dispozici jsou lehátka, sprchy a toalety. Z nabídky vodních sportů můžete vyzkoušet windsurfing, šnorchlování a potápění, pronajmout si člun nebo šlapadlo. Pláž se nachází na úpatí strmé skály, na které se nalézá většina hotelových středisek, a tak zde pro návštěvníky byla vybudována malá lanovka k dopravě tam a zpět.

Lanovka v Ermones

Lanovka v Ermones

Nedaleko pláže narazíte na taverny a restaurace, které se po setmění mění v bary.

Směrem ke středisku Sidari se rozkládá neoficiální malá nudistická pláž.

Pokud si pronajmete automobil, můžete si udělat krátký výlet do nedalekého střediska Glyfada – cestu sem zvládnete asi za 5 minut jízdy.

Navštívit můžete také klášter Panny Marie Paleokastritsas ze 13. století, jenž stojí o něco dál severněji, zhruba 10 minut jízdy autem. Prý zde byla kdysi spatřena sama Panna Marie a na její počest byl tento svatostánek postaven. V 18. století byl přestavěn. Dnes se uvnitř nachází malé muzeum s náboženskými artefakty a obrazy. Jsou zde vystavena mnišská roucha a předměty k výrobě vína a olivového oleje. Klášter má zajímavou zvonici a klášterní zahradu, odkud je pěkný výhled na záliv. K dispozici je také možnost k občerstvení a  parkoviště pro automobily.

Zajímá-li vás život místních obyvatel, zajeďte do některé z vesniček v okolí, kde v místní taverně můžete ochutnat zdejší speciality.

Ermones - výhled

Ermones – výhled

V nedalekém Agios Ioannis se nalézá aquapark, který určitě udělá radost vašim dětem.

Silnice na severozápadě Korfu nevedou podél pobřeží, a tak budete mít možnost poznat i život obyvatel ve vnitrozemí.

Z letoviska Ermones se dají podnikat také turistické výšlapy nebo cyklistické túry do okolí.

Na výlety okolo pobřeží je vhodnější člun.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Ermones

Chcete-li vyrazit na dovolenou do Řecka a zajímá-li vás přímo destinace Ermones, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů do Řecka a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená v Řecku je bezva!