Letovisko Sidari leží v malebné mořské zátoce na severním pobřeží ostrova. Je obklopeno zelenými kopci a bílými skálami. Vzdálenost od letiště je asi 26 kilometrů. Moře je mělké, takže je vhodné i pro neplavce a malé děti.

Středisko Sidari se řadí k trojici oblíbených turistických center na severním pobřeží ostrova. Je to velmi rušné středisko s množstvím barů, kaváren, restaurací, hudebních klubů a taveren. Mnohé z nich jsou otevřeny až do ranních hodin. Oblíbené jsou zejména místní sport bary, kde jsou pro návštěvníky připraveny velké ploché obrazovky pro sledování sportovních pořadů. Pro aktivní trávení času zde objevíte nejrůznější vodní aktivity – potápění, vodní lyžování, jízda na pronajatém člunu.

Sidari

Sidari

Letovisko nabízí celkem tři písčité pláže. Východní pláž je oproti hlavní městské pláži klidná. Pro mělkou vodu je vhodná pro málo zdatné plavce a děti. V nabídce všech pláží je možnost pronajmutí lehátka a slunečníku. Večery můžete věnovat romantickým procházkám při západu slunce.

V centru městečka nebo přímo u pláže se nalézá bezpočet barů, nabízejících příjemné prostředí, dobré pití, místní speciality, ale také relaxaci v bazénu přímo u baru. Všechny pláže jsou vybavené sprchami.

Pláž v Sidari

Pláž v Sidari

Pokud chcete uskutečnit nějaké nákupy, jsou k dispozici obchůdky se suvenýry, šperky a bižutérií. Najdete zde i supermarkety, obchody s potravinami, oděvy, bankomaty, lékárny. V případě nutnosti je k dispozici nonstop lékařské středisko.

Na západní části letoviska objevíte nejlákavější  přírodní atrakci – pískovcové skalní útvary vystupující z moře. Mořská voda, která na skály působí, vytváří jedinečné písečné zátoky a jeskyně. Zajímavá je legenda o místním Kanálu lásky, který je nejznámější z těchto erozí vzniklých útvarů. Říká se, že žena, která tudy proplave, získá srdce milovaného muže. Další výklad legendy je, že zamilovaný pár, který tudy proplave, bude mít do roka potomka.

Vstup do kanálu lásky

Vstup do kanálu lásky

Chcete-li uskutečnit pěší výlet, navštivte okolní typické řecké vesničky, netknuté turistickým ruchem. Pěšky se dá dojít například do malebného Perouladisu.

Ze Sidari se můžete vydat lodí na okolní ostrovy – Paxos, Antipaxos nebo Erikousa. Na celodenní výlet se dá vyrazit do hlavního města Kérkyra, které nabízí mnoho historických památek. Cestou se můžete zastavit v některém z malebných městeček – třeba Kassiopi nebo Nissaki.

Můžete zajet třeba také do nedaleké Albánie.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Sidari

Dovolená v destinaci Sidari? Dobrá volba! Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů a nebo na akční Last minute, které jsou nyní k dispozici. Podívejte se i na nabídku zájezdů do Řecka a vyberte si ze všech dostupných možností!