Letovisko Glyfada leží na západním pobřeží Korfu, 15 kilometrů západně od hlavního města Kérkyra. Glyfada patří k nejoblíbenějším střediskům na Korfu. Zásluhu na tom má především kouzelná příroda se strmými skalami, olivovými háji a tyrkysovým mořem s dlouhou písečnou pláží, s ideálními podmínkami pro koupání a relaxaci.

Ubytovaní najdete jak ve velkých hotelech, tak v menších penzionech v blízkosti pláže.

Pláž v Glyfadě

Pláž v Glyfadě

V letovisku se nachází dostatek obchodů.

Pláž je pokryta zlatavým pískem s pozvolným přechodem do moře, což ocení zejména rodiny s malými dětmi. Na okrajích je pláž lemována skalami. V některých místech dále od břehu mohou být spodní proudy, které bývají pro tuto část ostrova typické. Pláž je vcelku bezpečná, voda průzračně čistá. K dispozici jsou lehátka, slunečníky, převlékárny i sprchy. V nabídce jsou široké možnosti vodních sportů – potápění a šnorchlování, vodní lyžování, windsurfing, jízda na člunu. Ti odvážnější si mohou vyzkoušet skoky do vody z okolních skal. Máte zde také možnost zahrát si i volejbal nebo golf. Ve vzdálenosti necelých 5 kilometrů se nalézá známý golfový klub s restauracemi a ochodem s potřebami pro hráče.

Glyfada

Glyfada

Glyfada není místem bujarých večírků, ale nudit se zde rozhodně nebudete.

Kratší výlety můžete uskutečnit do blízké vesnice Pelekas. Zde najdete vyhlídku postavenou německým císařem, kterou místní nazývají Císařský trůn. Je zde zabudován i dalekohled, takže se dá pozorovat široké okolí a dokonce i vzdálená Kerkyra.

Vyhlídka Emperor's Throne - Císařův trůn

Vyhlídka Emperor’s Throne – Císařův trůn

K návštěvě vybízí také zajímavý klášter Mirtiotissa a zejména také nedaleko něj ležící úchvatná divoká pláž Mirtiotissa (s trošku horším přístupem – je zde dost prudký kopec), která se nám na Korfu líbila snad nejvíce ze všech!

Pláž Mirtiotissa

Pláž Mirtiotissa

Vyjet si můžete rovněž do hlavního města ostrova Kérkyry.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Glyfada

Glyfada je krásné místo, které stojí za návštěvu. Prohlédněte si proto zájezdy do destinace Glyfada či aktuální nabídku Last minute a vyberte si, co vás zaujme nejvíce! K dispozici jsou i další zájezdy do Řecka, stačí kliknout sem a vybrat si :-)