Asi sto metrů od vstupní brány do Mon Repós se na plochém návrší Odhos Análipsis a v jeho blízkosti nachází snad nejdůležitější chrámový komplex antické Kérkyry. Nejvýše byly objeveny zbytky enormně velkého (40 x 20 metrů) chrámu. S největší pravděpodobností se jedná o hlavní chrám města – Héra Akraia. Jeho vznik je datován do období okolo roku 600 před naším letopočtem. Již koncem 5. století před naším letopočtem stavba vyhořela a začátkem 4. století byla opět obnovena.

Pozůstatky chrámů v Mon Repos

Pozůstatky chrámů v Mon Repos

Nedaleko chrámu byla odkryta část svatyně, věnované Apollónovi, založené koncem 6. století a začátkem 5. století před naším letopočtem.

Podle dosavadních výzkumů lze předpokládat, že se v blízkosti chrámu Héry nacházelo ještě dalších pět nebo šest chrámů, pocházejících také ze 6. století  před naším letopočtem.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Kerkyra – Chrámový areál v Mon Repós

Dovolená v destinaci Kerkyra – Chrámový areál v Mon Repós? Dobrá volba! Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů a nebo na akční Last minute, které jsou nyní k dispozici. Podívejte se i na nabídku zájezdů do Řecka a vyberte si ze všech dostupných možností!