Oficiálním jazykem je novořečtina, která byla na Korfu ovlivněna především italštinou, a proto se dodnes v místním dialektu uchovalo mnoho italských slov.

Novořečtina vznikla přirozeným vývojem z hovorové starořečtiny. Starořečtina je dnešnímu jazyku natolik vzdálená, že k jejímu osvojení je nutné předchozí studium. Řečtina se vyvíjela jako samostatná jazyková větev od konce 3. tisíciletí před naším letopočtem. Díky dobrému školnímu systému a rozvinutému turismu hovoří mnoho ostrovanů cizími jazyky, především anglicky, italsky a německy.

Stará řekyně

Stará řekyně

V každé větší vesnici existuje základní škola, v Kérkyře pak několik středních škol. Od roku 1985 byla opět, i když zatím pouze formálně, obnovena univerzita, která by měla sídlit v budově Iónské akademie a ve Staré pevnosti. V současnosti dojíždějí studenti za vzděláním především do Iónniny, Athén a Soluně.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená v Řecku

Dovolená v Řecku je dobrou volbou pro každého, koho láká vyrazit do Řecka. Podívejte se na aktuální zájezdy do Řecka a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem, vybrat si a objednat!