Hlavním městem Dominikánské republiky je Santo Domingo de Guzmán, které je zároveň nejstarším městem v zemi. Bylo založeno již v roce 1498 španělskými kolonizátory, tedy jen pouhých 6 let po objevení nového kontinentu Kryštofem Kolumbem. V současnosti má Santo Domingo přibližně 3 miliony obyvatel a je hospodářskou a správní metropolí země a v současné době je považováno za nejživější místo v celém Karibiku.

Santo Domingo se rozprostírá na jihovýchodním pobřeží a pyšní se mimo jiné největším mezinárodním letištěm v zemi a také nejstarší univerzitou a první nemocnicí na Americkém kontinentu.

Santo Domingo

Santo Domingo

Návštěvníci, kteří zavítají do koloniální části města, mají pocit, jako by se vrátili v čase o několik století zpět. Je to dáno jak celkovou atmosférou místa, tak také vysokou péčí, která je památkám věnována.

Pokud si budete chtít pamětihodnosti města prohlédnout, nejlepším výchozím bodem je Zona Colonial, v této oblasti se totiž soustřeďují všechny památky zapsané roku 1990 na seznam UNESCO. Právě zde se nachází ty nejstarší stavby amerického kontinentu a památky datující se do období počátku evropské kolonizace Ameriky. K vidění je zde množství historických budov, kaváren, zahrádek a příjemných náměstí.

Přístav v Santo Domingo

Přístav v Santo Domingo

Mimo centrum leží obchodní a průmyslové čtvrti, na okraji města pak žijí chudí lidé ve slamech a turisté by se těmto oblastem v zájmu bezpečnosti měli rozhodně vyhnout.

Historie města Santo Domingo de Guzmán

Santo Domingo původně stálo pod názvem Nueva Isabel na východním břehu řeky Río Ozama, ale po ničivém hurikánu, který se oblastí na počátku 16. století prohnal, bylo město přemístěno a znovu postaveno na břehu západním. Plnilo funkci hlavního dominikánského přístavu, ze kterého se na svou plavbu vydávaly lodě do různých karibských oblastí. V polovině 16. století ovšem utrpělo značné ztráty po ničivém zemětřesení, zkázu města poté dokončil sir Francis Drake, který město napadl.

I přes všechny nesnáze si Santo Domingo dokázalo uhájit svou pozici a do dnes je obchodním, finančním, průmyslovým i kulturním centrem Dominikánské republiky.

Zajímavosti Santo Domingo de Guzmán

Santo Domingo nabízí spoustu zajímavých míst lákajících k návštěvě. Mezi již zmiňovanou Zona Colonial, je turisty hojně vyhledávaným místem přepychový palác El Alcazar, první křesťanský kostel Ameriky katedrála Santa Maria de la Encarnacion, nejstarší vojenská stavba pevnost Ozama, maják Faro de Colón, či Panteón Nacional.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4 hvězdy
    4 / 5 (2 )
  • 80%
  • (2)

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Hezké město s památkami a širokými nákupními možnostmi :-)

dne 2015-04-07 22:28:05

V Santo Domingu je toho hodně co vidět a dělat. Je tady spousta obchodů se spoustou všemožného zboží a suvenýrů. Je tady hromada restaurací, kde se dá dobře najíst a spousta barů, kam si zajít večer na skleničku. I místní pláže jsou fajn na to, že to jsou městské pláže. Dokonce tady mají i fungující MHD, třebaže je trošku zastaralá, ale jezdí, a to je hlavní! Ve městě a v jeho okolí je spousta zajímavých míst k navštívení, takže je i co poznávat.Dosaženo 50 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Spousta zajimavosti pro kazdeho

dne 2015-03-19 00:04:39

Santo Domingo je zajimave diky sve architekture. Je to bezpecne mesto, vubec jsem tady nemel pocit, ze bych se nemel citit bezpecne, coz me potesilo a priznam se, ze i trosku prekvapilo. Alcazar de Colon je fascinujici misto, sama budova je zajimava a to nemluvim o vsem, co skryva. Pruvodce byl velmi dobry, rekl spoustu zajimavych veci. Kousek odsud je namesti, kde to zije i po setmeni, je mozne se tady dobre najist, zajit na vyhlaseny mistni rum a nebo nakoupit v nekterem z obchodu (ale doporucuji sejit radeji trosku bokem, obchody na namesti jsou podle me predrazene).Dosaženo 25 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 3*: 3">
3 /5 stars

Architektonicky hezké,ale jinak vcelku nezajímavé město

dne 2014-11-23 18:05:36

Santo Domingo jsme navštívili v rámci výletu s CK a bylo to pro nás trošku zklamání. Architektonicky je to zajímavé město (aspoň některé budovy), ale jinak nám přišlo, že to město nemělo atmosféru. Když to srovnáme třeba s Havanou na Kubě tak je to jako nebe a dudy...Dovolená Santo Domingo de Guzmán

Zajímala by vás nabídka zájezdů do destinace Santo Domingo de Guzmán? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů či Last minute, které Santo Domingo de Guzmán nabízí. Případně se podívejte i na další zájezdy do Dominikánské republiky, nebudete litovat!