Dominikánská republika se nachází v subtropickém pásmu. Klima je ovlivňováno pasáty, podnebí je teplé s velkou vlhkostí vzduchu. Teploty jsou zde téměř stejné v průběhu celého roku, rozdíl mezi letním a zimním obdobím je pouze v množství srážek. Průměrná denní teplota se celoročně pohybuje okolo 29°C, průměrná teplota moře okolo 26°C.

V období od května do konce října přichází období dešťů. Nejedná se však o žádné dlouhodobé deště, ale o téměř každodenní krátké, ale velmi silné lijáky, které způsobují extrémní vlhkost vzduchu, mnohdy i rozvodnění řek.

Dominikánská republika se nachází v oblasti častého výskytu hurikánů, ty zemi sužují nejčastěji v období od srpna do listopadu a zůstávají po nich katastrofální následky v podobě materiálních škod a mnohdy i obětí na životech.

Nejvhodnější období pro návštěvu Dominikánské republiky je od listopadu do dubna, kdy zde panuje příjemné počasí a vedra jsou snesitelnější než v létě.

Aktuální teploty v Dominikánské republice a předpověď počasí na další dny

Průměrné teploty v Dominikánské republice

Podívejte se na následující graf průměrných teplot v Dominikánské republice (Punta Cana). Nezapomeňte však, že na sluníčku jsou teploty o dost vyšší!

 

 

Průměrné srážky v Dominikánské republice

V níže uvedeném grafu naleznete hodnotu průměrných srážek v Dominikánské republice (Punta Cana) v jednotlivých měsících. Hodnoty jsou v milimetrech.

 

 

Průměrná vlhkost vzduchu v Dominikánské republice

V níže uvedeném grafu naleznete hodnotu průměrné vlhkosti vzduchu v Dominikánské republice v jednotlivých měsících. Hodnoty jsou v procentech a jsou platné pro oblast okolo letoviska Punta Cana.

 

 

Průměrný počet hodin slunečního svitu v Dominikánské republice

V dalším grafu naleznete hodnotu průměrného počtu hodin slunečního svitu během měsíce v Dominikánské republice. Hodnoty jsou v hodinách a jsou platné pro letovisko Punta Cana.

 

 

Průměrná teplota moře v Dominikánské republice

A nakonec uvádíme graf s průměrnou teplotou moře okolo Dominikánské republiky (Punta Cana) pro jednotlivé měsíce roku.

 

 

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená v Dominikánské republice

Chcete-li koupit dovolenou do Dominikánské republiky, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů do Dominikánské republiky a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená v Dominikánské republice je bezva!