Dominikánská republika se nachází v subtropickém pásmu. Klima je ovlivňováno pasáty, podnebí je teplé s velkou vlhkostí vzduchu. Teploty jsou zde téměř stejné v průběhu celého roku, rozdíl mezi letním a zimním obdobím je pouze v množství srážek. Průměrná denní teplota se celoročně pohybuje okolo 29°C, průměrná teplota moře okolo 26°C.

V období od května do konce října přichází období dešťů. Nejedná se však o žádné dlouhodobé deště, ale o téměř každodenní krátké, ale velmi silné lijáky, které způsobují extrémní vlhkost vzduchu, mnohdy i rozvodnění řek.

Dominikánská republika se nachází v oblasti častého výskytu hurikánů, ty zemi sužují nejčastěji v období od srpna do listopadu a zůstávají po nich katastrofální následky v podobě materiálních škod a mnohdy i obětí na životech.

Nejvhodnější období pro návštěvu Dominikánské republiky je od listopadu do dubna, kdy zde panuje příjemné počasí a vedra jsou snesitelnější než v létě.

Aktuální teploty v Dominikánské republice a předpověď počasí na další dny


Stav počasí se nepodařilo zjistit.


Stav počasí se nepodařilo zjistit.


Stav počasí se nepodařilo zjistit.


Stav počasí se nepodařilo zjistit.


Stav počasí se nepodařilo zjistit.

Průměrné teploty v Dominikánské republice

Podívejte se na následující graf průměrných teplot v Dominikánské republice (Punta Cana). Nezapomeňte však, že na sluníčku jsou teploty o dost vyšší!

 

 

Průměrné srážky v Dominikánské republice

V níže uvedeném grafu naleznete hodnotu průměrných srážek v Dominikánské republice (Punta Cana) v jednotlivých měsících. Hodnoty jsou v milimetrech.

 

 

Průměrná vlhkost vzduchu v Dominikánské republice

V níže uvedeném grafu naleznete hodnotu průměrné vlhkosti vzduchu v Dominikánské republice v jednotlivých měsících. Hodnoty jsou v procentech a jsou platné pro oblast okolo letoviska Punta Cana.

 

 

Průměrný počet hodin slunečního svitu v Dominikánské republice

V dalším grafu naleznete hodnotu průměrného počtu hodin slunečního svitu během měsíce v Dominikánské republice. Hodnoty jsou v hodinách a jsou platné pro letovisko Punta Cana.

 

 

Průměrná teplota moře v Dominikánské republice

A nakonec uvádíme graf s průměrnou teplotou moře okolo Dominikánské republiky (Punta Cana) pro jednotlivé měsíce roku.

 

 

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená v Dominikánské republice

Chcete-li koupit dovolenou do Dominikánské republiky, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů do Dominikánské republiky a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená v Dominikánské republice je bezva!