V Dominikánské republice se jezdí vpravo, nejvyšší povolená rychlost v obci je 40 km/hod., mimo město 60 km/hod. a na silnicích I. třídy 80 km/hod.

Nicméně místní řidiči si s dopravními předpisy hlavu příliš nelámou, většina silnic v Dominikánské republice je ve velmi špatném stavu a dopravní značení je nedostatečné, takže řízení určitě není pro slabší povahy. Po silnicích se běžně pohybují lidé i zvířata, proto je potřeba dávat si při řízení opravdu pozor.

Hlavní silnicí je čtyřproudová dálnice, která je placená a spojuje dvě největší města Dominikánské republiky – Santo Domingo a Santiago de los Cabaleros. Na výpadovkách ze Santo Domingo při vjezdu i výjezdu zaplatíte mýtné.

Doprava v Dominikánské republice Doprava v Dominikánské republice

© Paul McKinnon / Shutterstock.com

Pokud se rozhodnete pro zapůjčení automobilu či motocyklu, pak v každém turistickém středisku sídlí autopůjčovny jako Avis, Budged, Hertz nebo Dollar a mnoho dalších. Nejlepší je, si zapůjčení vozu sjednat přes hotelovou recepci, půjčit auto si ale můžete jednoduše i online přes prověřenou a levnou autopůjčovnu. K zapůjčení budete potřebovat mezinárodní řidičský průkaz, který zde platí po dobu 3 měsíců a kreditní kartu. Auto Vám nepůjčí, pokud jste mladší 21 let (někdy dokonce 25 let).

Většinou se vyžaduje platba kreditní kartou nebo složení kauce, kterou Vám vyplatí po vrácení nepoškozeného vozidla či motocyklu, proto si při převzetí pečlivě překontrolujte, zda není vozidlo poškozeno a zkontrolujte také, že má rezervní kolo a zvedák.

Pozornost věnujte také podmínkám pojištění, plné pojištění je „el seguro“ a „todo riesgo“.

Benzínové stanice přijímají platbu v hotovosti i kreditní kartou a obvykle nemají nepřetržitý provoz. Benzín najdete pod názvem „gasolina“, naftu pod „gasoil“, bezolovnatý „sin plomo“, nicméně čerpací stanice jsou v Dominikánské republice s obsluhou.

Vzhledem k tomu, že pravidla silničního provozu místním řidičům nic neříkají, často řídí i pod vlivem alkoholu, nedodržují přednost v jízdě a nepsaným pravidlem je, že za dopravní nehodu je vždy zodpovědný cizinec, rozhodně půjčení vozu a řízení po Dominikánské republice důkladně zvažte.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená v Dominikánské republice

Chtěli byste vyrazit na zájezd do Dominikánské republiky? Klikněte sem a podívejte se na nabídku aktuálních zájezdů či akčních Last minute, které Dominikánská republika nabízí a vyražte ve vámi vybraném termínu a za cenu, která vám bude vyhovovat! Dovolená v Dominikánské republice je skvělá volba!