Zdravotní péče

Dominikánská republika nemá s Českou republikou smlouvu na lékařskou péči, je proto nezbytně nutné se před cestou řádně pojistit.

Většina lékařů požaduje platbu v hotovosti, proto si určitě pro tyto potřeby vezměte finanční rezervu. Hygienické podmínky a vybavení státních nemocnic (General Hospital) nejsou srovnatelné s našim zdravotnictvím a je tedy lepší vyhledat soukromého lékaře nebo soukromou nemocnici. Předem však konzultujte s asistenční službou pojišťovny, u které jste si sjednali cestovní pojištění, zda Vám ošetření u soukromého lékaře či v soukromé nemocnici uhradí.

Zdravotní péče v Dominikánské republice

Zdravotní péče v Dominikánské republice

Při menších zdravotních potížích se obraťte na recepci v hotelu, v lepších hotelech mají obvykle k dispozici vlastního lékaře. Veškeré poplatky za ošetření a léky si budete muset platit na místě v hotovosti a následně pak žádat pojišťovnu o proplacení. Proto si vždy nechte vystavit lékařskou zprávu s diagnózou a uschovejte si také veškeré originály účtů, receptů a dalších dokladů, které budete potřebovat při dalším jednání s pojišťovnou. Náklady za lékařské ošetření Vám pojišťovna proplatí pouze v případě, že jste byli ošetřeni ve smluvním zdravotnickém zařízení pojišťovny.

Očkování

Pro vstup do Dominikánské republiky není povinné žádné očkování. Doporučeno je očkování proti malárii, žloutence typu A a B, břišnímu tyfu a tetanu.

Na některých místech je rizikem horečka dengue, ve sladkých stojatých vodách by jste mohli být ohroženi leptospirózou.

Večer se doporučuje používat repelent a chránit se oblečením s dlouhými rukávy a nohavicemi, před štípnutím moskytů, kteří ve výjimečných případech mohou přenášet malárii.

Vzhledem k výskytu jedovatých hadů, pavouků a štírů buďte opatrní a v případě uštknutí vždy vyhledejte lékaře.

Hygiena

Voda z vodovodu není pitná a není vhodná ani na čištění zubů. Kupovat je zde nutné vodu balenou. Aby jste předešli střevním potížím, nedávejte si do nápojů led, nekupujte si zmrzlinu na ulici a ovoce před konzumací omyjte pitnou vodou nebo oloupejte.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená v Dominikánské republice

Hledáte zájezdy do Dominikánské republiky? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami a různými slevami. Vybírat můžete i dle hodnocení jednotlivých nabídek, k dispozici je řada termínů a cenových hladin, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů do Dominikánské republiky, klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.