Původně rybářská vesnička v jihovýchodním cípu ostrova, v současnosti oblíbené letovisko Bayahibe, je bránou do Národního parku del Este, pod který patří také ostrovy Saona, Catalina a Catalinita. Ostrůvky jsou ideální pro potápění a poznávání podmořského světa.

Překrásná krajina a množství přírodních zajímavostí dělá z Bayahibe jedno z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších letovisek Dominikánské republiky. Pobřeží letoviska, ležícího mezi městy Santo Domingo a Punta Cana, lemují nádherné pláže s bílým pískem pokryté mušlemi a křišťálově čistou vodou.

Bayahibe Bayahibe

© DiegoMariottini / Shutterstock.com

Jeho pozvolný vstup do moře vytváří ideální podmínky pro rodiny s dětmi, ovšem na své si zde přijdou také milovníci vodních sportů a to především potápění, jelikož si zde mohou vybrat z deseti potápěčských center či mnoha půjčoven vybavení. V okolí letoviska jsou k dispozici také rozlehlá golfová hřiště.

V jeskyních na pevnině můžete vidět dochované taínské kresby a skalní rytiny.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4 hvězdy
    4 / 5 (2 )
  • 80%
  • (2)

Summary:

Dosaženo 50 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Klidné letovisko pro rodinnou dovolenou u moře

dne 2015-03-16 05:30:14

V Dominikánské republice jsem byl už vícekrát, převážně na východním pobřeží v Punta Caně a nebo na severu ostrova. Letos jsme chtěli zažít karibskou část, tak jsme jeli do Bayahibe, protože letoviska jako Boca Chica mají hodně špatnou pověst.
Okolí Bayahibe je krásné, zelené a divoké, zatímco pláže jsou tady krásné, udržované a čisté, moře průzračné, plné ryb... krása!
Jediná nevýhoda třeba proti Punta Cana je ta, že Bayahibe je hlavně o dovolené v hotelu s all inclusive. Hotely jsou většinou dost bokem, takže tady není moc co dělat, pokud chce člověk něco podniknout. Samozřejmě CK nabídla různé výlety, tak jsme jeli, ale jinak nebylo moc si kam zajít, protože všechno bylo daleko. Navíc nám klasicky nedoporučili opustit areál hotelu kvůli bezpečnosti (ale s tou jsem v Dominikánské republice nikdy problém neměl).
Celkově tedy Bayahibe hodnotím jako moc hezké letovisko pro bezvadnou dovolenou strávenou u moře. Pokud chce člověk zažít opravdovou Dominikánu, tady je to docela problém, protože dostat se do kontaktu s místními je trošku složitější kvůli odlehlosti hotelů.Dosaženo 50 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Hezké, ale není tady co dělat

dne 2014-10-25 00:12:37

Pokud se člověk chce na dovolené bavit, není toto letovisko zrovna vhodné. Nám na hotelu v 11 zavřel bar, byla tady sice jedna restaurace, kde měli otevřeno déle, ale na nějakou extra zábavu to tady nebylo. Nikam mimo hotel nemělo smysl chodit, v okolí bylo pár stánků, ale ty samozřejmě diskotéku nedělaly. Stánkaři prodávali přes den a byli docela hodně akční a tlačili nás do koupě. Ale dalo se s nimi dobře smlouvat a cenu stáhnout níž než v hotelovém obchodě. Jinak pláže jsou tady krásné a je to tu celkově moc hezké, ale po pár dnech už to prostě byla nuda.Dovolená Bayahibe

Ta nejširší nabídka aktuálních zájezdů do destinace Bayahibe je vám k dispozici. Stačí kliknout sem a nebo se podívat na nabídku akčních Last minute zájezdů do destinace Bayahibe či Last minute nabídek do Dominikánské republiky.