Samaná byl původně ostrov, jež byl postupně náplavami spojen s pevninou. Dnes je 70 kilometrů dlouhý poloostrov Samaná oblíbenou destinací Dominikánské republiky, pyšnící se dynamickým rozvojem převážně v oblasti cestovního ruchu, i přes to si však zachovává svou klidnou atmosféru.

Poloostrov se rozkládá na území 1036 kilometrů čtverečních a nabízí nejen bohatství zeleně, ale také nádherné pláže, průzračné moře či bohatý podmořský život, a vzhledem k příjemnému tropickému podnebí je umožněna celoroční rekreace.

Pro turisty je nejzajímavější v období od prosince do března, kdy z chladnějších vod Atlantiku k poloostrovu připlouvají velryby (keporkak), aby se zde pářily a přivedly na svět svá mláďata.

Samaná

Samaná

Kromě nádherných pláží s bílým pískem a tyrkysově modrým mořem, se Samaná může pochlubit úchvatnými korálovými útesy, vodopády, tropickou vegetací a hustými pralesy, ve kterých je ukrytá síť jeskyní. Před ostrým sluníčkem se pak jednoduše schováte ve stínu kokosových palem.

Samaná je považována za jednu z nejkrásnějších oblastí Dominikánské republiky, která byla ještě donedávna turisticky neobjevenou oblastí. Turisticky rušnější je oblast kolem Las Galeras a Las Terrenas, kde se nachází většina hotelů a ubytovacích možností tohoto poloostrova. Z Las Galeras máte možnost navštívit nejznámější pláž poloostrova, Playa Rincón.

Pláž v Samaná

Pláž v Samaná

Historie Samaná

Poloostrov objevil v roce 1493 Kryštof Kolumbus. Jelikož byl hned po připlutí napaden ostrými šípy místními domorodými Indiány kmene Tainů, nazval Kolumbus zátoku, v níž se vylodil, Golfo de las Flechas, neboli Záliv šípů.

První obyvatelé začali ostrov osidlovat až v polovině 18. století, kdy sem připluli z Kanárských ostrovů a založili zde město Santa Barbara de Samaná, které neslo jméno po královně Bárbara de Braganza – manželce španělského krále Ferdinanda VI. Dnes je město správním střediskem celého poloostrova.

Zajímavosti Samaná

Turisticky velmi zajímavé je Muzeo Taíno, kde se během hodinové prohlídky seznámíte s historií indiánského kmene Taínů.

Pokud se chystáte navštívit vodopády, doporučujeme vodopád El Limón, který je 40 metrů vysoký. Necelou tří kilometrovou trasu můžete ujít pěšky, případně se nechat svézt místními koňmi.

V Las Garelas máte, kromě nádherné pláže, možnost také navštívit akvárium Acuario Natural Kaio, kde uvidíte spoustu velkých ryb.

Milovníci adrenalinu mají možnost vyzkoušet ziplines, které začínají v Juana Vicente a končí u vodopádu Lulú.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 3.67 hvězdy
    3.67 / 5 (3 )
  • 73.4%
  • (3)

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Jiný svět za branami hotelu

dne 2015-03-31 01:52:28

Samaná je hodně chudé město, člověk už kousek od hotelu vidí úplně jiný svět, docela nás to překvapilo. Mimo hotely (kde vám řeknou, že vycházet ven se nedoporučuje) je prostě úplně jiný svět. Narazíte na hodně obchůdků a barů, místní naháněči vám budou pořád něco cpát, ale nejsou příliš horliví a otravní, takže to není vyloženě nepříjemné. Určitě jsme se necítili v nebezpečí, prostě jen bylo vidět, že proti místním jsme na tom finančně mnohem lépe. V obchodě nám nabízeli turistické ceny, dalo se smlouvat hodně dolů, ale člověk na to musí mít povahu. Při jedné procházce nás oslovil jeden pán, jestli nechceme na výlet na Bacardi island, tak jsme jeli, jedna cesta nás stála asi 50 USD. Ostrov docela ušel, ale nebyl to takový ráj, o jakém nám vykládal delegát. Pláž byla vcelku hezká, ale písek nebyl úplně čistý... U našeho hotelu v Samaná jsme měli pláž hezčí. V nabídce měla CK několik výletů do okolí, ale nevyužili jsme žádný.Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Klidná dovolená s několika výlety

dne 2015-02-05 16:50:50

Do okolí hotelu jsme se moc nevydávali, vypadalo hodně chudě, ale nejspíše to tam žilo, aspoň to tak večer vypadalo (bylo slyšet jak hraje hudba a baví se lidi). Jeli jsme na několik výletů, nejlepší byl rozhodně výlet do parku Los Haitises, to byla opravdu nádhera! Cestou jsme měli hodně rumů s kolou, mimochodem místní rum je opravdu skvělý, nemá s naším rumem nic společného a hodně mi připomíná alkohol typu tatranský čaj - má prostě chuť, není to jen čistý líh :) Druhý výlet jsme měli do vodního parku u Puerto plata, kde jsme se koupali s delfíny, což bylo opravdu skvělé a moc to doporučuju, zvlášť, pokud tam jste s dětmi.Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 3*: 3">
3 /5 stars

Samotné letovisko Samaná není nic moc ale okolí je krásné

dne 2014-12-27 11:56:21

Samotná vesnice (nebo město) je docela ošklivé a nestojí za návštěvu. Je to sbírka různě poskládaných domků, z nichž některé jsou v dezolátním stavu a některé jsou docela hezké - vesměs ty, kde jsou nějaké obchůdky pro turisty. Místní zajímá v podstatě jen to, jak vás zatáhnout do obchodu a něco vám prodat. Blbé je, že i kdybyste chtěli, je někdy docela problém najít něco, co má vůbec nějakou hodnotu, vesměs to jsou samé cetky a krámy.
Kousek mimo město je krásná krajina plná života, palem, pláží s nádherně čistou vodou a bílým pískem. Kupodivu mi pláže mimo město připadaly mnohem krásnější a udržovanější než pláže u hotelů, které byly spíše špinavé, což je docela zklamání. Určitě bych doporučil půjčit si nějaké jezdítko a podívat se po okolí. Sousedi byli na výletě k vodopádu El Limon a jeli tam na koních. Já na koni nikdy neseděla, tak jsem to nechtěl riskovat, ale mohlo by to být fakt krásné. Příroda v Dominikánské republice je moc hezká, ale letovisko Samaná mne moc neuchvátilo.Dovolená Samaná

Dovolená v destinaci Samaná? Dobrá volba! Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů a nebo na akční Last minute, které jsou nyní k dispozici. Podívejte se i na nabídku zájezdů do Dominikánské republiky a vyberte si ze všech dostupných možností!