Maličkému ostrůvku Cayo Levantado se občas také říká Bacardi Island a to proto, že si toto místo vybral výrobce pro svou reklamu na světoznámý Bacardi rum.

Veřejnosti je přístupná pouze jeho západní část, jelikož zbytek plochy ostrůvku patří místnímu pětihvězdičkovému hotelu. Cayo Levantado leží v zátoce Samaná a traduje se, že si zde piráti z Karibiku ukryli poklad.

Cayo Levantado (Bacardi Island) Cayo Levantado (Bacardi Island)

© Bahia Principe, www.bahia-principe.com

Poklad zde možná nenajdete, zato ráj na zemi určitě. Pláže pokrývá jemný bílý písek, tyrkysové moře, které omývá pobřeží je průzračně čisté a přímo vybízí ke šnorchlování a potápění.

Idylické prostředí bohužel narušují velké výletní lodě, které zde pravidelně v průběhu dne kotví, což přitahuje místní nabízející fotografování  mnohdy chráněnými druhy zvířat. Pokud se tomuto ruchu chcete vyhnout, doporučujeme užít si ostrovní klid později odpoledne nebo navečer.

Na ostrově Cayo Levantado (Bacardi Island)

Na ostrově Cayo Levantado (Bacardi Island)

Jak se na Cayo Levantado (Bacardi Island) dostat

Pokud se chcete na ostrov jen podívat, máte možnost si za zhruba 15 USD zakoupit okružní plavbu lodí. Ideální způsob, jak se na ostrov dostat, je počkat si v přístavu Bahía Principe na pravidelnou loď, která sem vozí ubytované hosty, a jednoduše se k nim za 9 USD přidat.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4.25 hvězdy
    4.25 / 5 (4 )
  • 85%
  • (4)

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Lepší průměr

dne 2015-02-05 16:37:38

Ostrov je takový lepší průměr. Jsou tu hezké pláže, ale to je skoro vše. Na cestě k pláži stojí stánky s prodejci, kteři jsou tak trošku otravní. Hádejte se s nimi o cenu, podle mě mají ceny nasazené tak o 70%, uhádala jsem s nimi slevu 50%, ale neprodávají nic, co by člověk nekoupil i jinde, chtěla jsem jen něco na památku. Jinak je na ostrově docela draho i v restauracích. My sem jeli ze Samaná za asi 20 dolarů (jeden směr). Chtěla jsem tady šnorchlovat,ale korály jsou dost zničené a mrtvé, asi z rybolovu. Celkově je to lepší průměr. Je to tu hezké, ale není tu moc co dělat. Jet tady na celý pobyt, tak se asi umlátím nudou.Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 3*: 3">
3 /5 stars

Pláže, jinak nuda

dne 2014-12-16 11:24:04

Jeli jsme sem na výlet, protože nám to doporučili jedni němci, které jsme potkali a dali se s nimi do řeči. Jako jo, ostrov je hezký, jsou zde moc pěkné pláže. Ale to je vše. Jinak tady jednoduše řečeno nic není. Nějaké restaurace a další lidi. Pro nás celkem o ničem. Navíc tady ani není moc stínu, kde se schovat, takže pozor, myslím, že to není moc OK ani pro děti.Dosaženo 50 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Krása, krása, krása!!!!

dne 2014-12-14 08:08:39

Levantado je krásný ostrov s úžasnými plážemi a neskutečně čistou vodou! Na ostrově jsou restaurace, kde dělají čerstvé ryby a mořské plody (mňamka), pak nějací prodejci všeho možného (koupila jsem si náušnice a náhrdelník), určitě smlouvejte o cenu, která je jinak hodně nastřelená. Ostrov je skvělý pro odpočinek, je to tu moc krásné!Dosaženo 10 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Krásné pláže, výborné šnorchlování, super relax

dne 2014-10-28 19:39:25

Ostrov Bacardi je opravdu krásný s nádhernými plážemi. Dá se tady výborně šnorchlovat! Je tu pár restaurací s dobrou nabídkou jídel. Vařili dobře.
Dá se sem jet buď na organizované výlety a nebo můžete narazit na lidi, kteří vás sem zavezou a pak vás zase odvezou. Jen pozor na to, abyste si s nimi dobře dopředu domluvili cenu. Vím, že se sem tam někdo rozčiluje nad tím, že se je snažili natáhnout. nám se to ale nestalo.
Bacardi island je super i jako volba pro ubytování. My bydleli v Samaná a pláže nebyly tak hezké jako na Bacardi (teda Cayo Levantado :) ), takže pokud bych se sem chtěl vrátit, hledal bych asi hotel přímo zde. Je to sice pidi ostrov a není tu moc co dělat, ale na relax na super plážích a bezva šnorchlování je to jako stvořené.Dovolená Cayo Levantado (Bacardi Island)

Dovolená Cayo Levantado (Bacardi Island) je dobrou volbou pro každého, koho láká Dominikánská republika. Podívejte se na aktuální zájezdy do destinace Cayo Levantado (Bacardi Island) a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem a rezervovat zájezd, který se vám bude líbit nejvíce!