Město Bonao, založeno v roce 1495, je hlavním městem provincie Monseñor Nouel. Nachází se ve střední části Dominikánské republiky, hraničí s provincií La Vega. I pro tuto oblast je typické chladné klima a nižší teploty. Mnozí ho budou znát i pod pojmem „Villa de Las Hortensias“, neboli „Město hortenzií“.

Jako i v ostatních lokalitách v Dominikánské republice, tak i tady vás přírodní krásy jednoduše okouzlí. Na své si přijdou hlavně ti, kteří obdivují výhledy z vrcholků hor. Pak jako bonbonek si vychutnají dravost a krásu vodopádů Bonao.

Bonao Bonao

© The Art of Exchange, www.theartofexchange.org

Pokud chcete zažít jiný adrenalin, neopomeňte navštívit místní karneval. Tato velmi působivá přehlídka začíná v tzv. jeskyni, což je obvykle jedna z odlehlých uliček města. Účastníci jsou oblečeni do strašidelných kostýmů. Protože jsou „domorodci“ otevření, temperamentní, bezstarostní, veselí a milují noční život, bývá zlatým hřebem karnevalu noční koncert na hlavním náměstí.

Karneval města Bonao

Karneval města Bonao

Další zajímavosti města Bonao

Bonao proslavili, kromě karnevalu, také známé osobnosti, mezi něž patří hráč nejvyšší baseballové ligy Carlos Mármol, zpěvák a hudební skladatel Hector Acosta ‚El Torito, Nelson de la Hoya či Luis Días, autor písně „Baile en la Calle“.

Jedna dobře míněná rada na závěr. Pokud nechcete „vyčnívat z davu“ a plně si užít dovolenou, měli byste fráze „no hay problema“ (žádný problém) a „tomalo suave“ (to je v pohodě) přijmout za vlastní.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Bonao

Ta nejširší nabídka aktuálních zájezdů do destinace Bonao je vám k dispozici. Stačí kliknout sem a nebo se podívat na nabídku akčních Last minute zájezdů do destinace Bonao či Last minute nabídek do Dominikánské republiky.