Národní park Monte Cristi se rozkládá na severozápadním pobřeží Dominikánské republiky, u hranic s Haiti. Najdete zde bažiny, porosty mangrovníků a subtropické suché lesy. V pobřežních lagunách hnízdí mořské želvy. Monte Cristi je domovem několika druhů plazů, včetně krokodýla amerického a také více než 160 druhů ptáků.

Národní park Monte Cristi Národní park Monte Cristi

© Dominican Republic, www.godominicanrepublic.com

Součástí národního parku o rozloze 1 100 kilometrů čtverečních je i vápencová náhorní rovina El Morro (237 m n. m.) a 7 ostrovů (Siete Hermanos) v zátoce Monte Cristi.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 2 hvězdy
    2 / 5 (1 )
  • 40%
  • (1) Recenze

Summary:

Dosaženo 50 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 2*: 2">
2 /5 stars

Zklamání :(

dne 2015-03-27 09:46:19

Montecristi je park, který vznikl na místě, kde se KOlumbus zastavil na své cestě zpět v roce 1492. Je to tady tak trošku jiná Dominikána, protože se v podstatě jedná o poušť. Jsou zde mangrovy, dá se zde plavat, ale bohužel pro mne to bylo velké zklamání. Je tady opravdu hodně komárů, ale nikdo nás neupozornil na to, abychom si vzali repelenty (a stejně pochybuju, že by to stačilo), takže jsme byli celí popíchaní. Navíc je vidět, že o park se nikdo moc nestará, přišel nám hrozně sešlý. Znova bychom sem nejeli :´-(Dovolená Národní park Monte Cristi

Chcete-li vyrazit na dovolenou do Dominikánské republiky a zajímá-li vás přímo destinace Národní park Monte Cristi, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů do Dominikánské republiky a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená v Dominikánské republice je bezva!