Národní park Cuevas de Borbón o del Pomier je významnou speleologickou lokalitou, která se nachází nedaleko města San Cristóbal. Naleznete zde více než 50 jeskyní, které jsou vzájemně propojeny chodbami a vyzdobeny stovkami maleb, které jsou staré více než 1000 let a pocházejí z dob původních obyvatel indiánského kmene Taínů.

Národní park Cuevas de Borbón o del Pomier

Národní park Cuevas de Borbón o del Pomier

Jeskyně byly objeveny roku 1851 a jsou archeologicky velmi významné. Téměř 6 000 kreseb, rytin a piktogramů ptáků, ryb, plazů a lidských postav, bylo vytvořeno aktivním uhlím smíchaným s živočišným tukem. Malby se dochovaly převážně díky přirozené vlhkosti, která zde vládne, a také hloubkou jeskyní. Některé z nich byly bohužel vzhledem k nedaleké těžbě vápence poškozeny.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Národní park Cuevas de Borbón o del Pomier

Zajímala by vás nabídka zájezdů do destinace Národní park Cuevas de Borbón o del Pomier? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů či Last minute, které Národní park Cuevas de Borbón o del Pomier nabízí. Případně se podívejte i na další zájezdy do Dominikánské republiky, nebudete litovat!