Město Punta Cana leží na nejvýchodnějším výběžku dominikánské části ostrova Hispaniola. Leží v provincii Altagracia u světoznámé pláže Bávaro, která patří k nejkrásnějším v Karibiku. Po celé své délce 35 kilometrů je pokryta jemným bílým pískem a obklopena hustými palmovými háji.

Již při příletu do města vás jistě zaujme vzhled mezinárodního letiště, které se zde nachází, a které bylo oceněno několika prestižními architektonickými cenami. Zvenčí připomíná taínskou vesnici a střechy terminálů jsou z palmového listí.

Punta Cana

Punta Cana

Ještě nedávno byla Punta Cana pustina, zarostlá bambusovými houštinami, s nádhernými panenskými plážemi, později se zde začal rozvíjet turistický ruch a dnes je Punta Cana jedním z nejvyhledávanějších letovisek v celém Karibiku, kde najdeme nejluxusnější hotelové komplexy s výbornou úrovní turistických služeb.

Turisty sem láká tyrkysové moře s pozvolným vstupem, úžasný podmořský svět a zejména překrásné palmové pláže, které jsou považovány nejen za nejkrásnější v celé Dominikánské republice, ale také na světě. Za zmínku stojí určitě i pláž Macao, kterou UNESCO prohlásilo za jednu z nejkrásnějších pláží v karibské oblasti.

Pláž v Punta Cana

Pláž v Punta Cana

Pokud se však rozhodnete opustit luxus hotelu a vyrazíte do okolí, narazíte na chudobu místních obyvatel a nuzné vesnice.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4 hvězdy
    4 / 5 (5 )
  • 80%
  • (5)

Summary:

Dosaženo 50 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Exoticka nadhera!

dne 2015-04-08 02:06:54

Nase dovolena v Punta Cane byla skvela - bydleli jsme u nadherne ciste a udrzovane plaze lemovane kokosovymi palmami - uplny raj, mame fotky jak z katalogu cestovky :-] Hotel nabizel dost animacnich programu, vecer diskoteky, takze jsme porad neco delali - bud se opalovali a koupali se v mori a nebo blbli v bazenu, jedli nebo delali nekterou z aktivit. Opravdu skvela dovolena v dokonalem prostredi!Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Super dovolená!

dne 2015-02-14 16:17:29

Byli jsme v Punta Cana na dovolené už 2x a pokaždé jsme byli maximálně spokojení. Je dobré mít hotel s all inclusive, aby se člověk nemusel o nic starat. Každopádně místní pláž je krásná, čistá, jediný problém je boj o lehátka, který by měli nějak organizovat, protože je to někdy trošku na hlavu - po příletu jsem špatně spal a viděli lidi v půl páté ráno (!!!) jak si jdou hodit ručníky na lehátka - magoři!!! :-)))Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Skvělá dovolena pro rodiny s dětmi

dne 2015-02-09 07:02:57

Moc se nám tady líbilo, pláž byla krásná, pozvolná takže pro děti ideální. V hotelu jsme měly i skluzavky pro děti, takže děcka se vyblbly a my si hezky odpočinuly. Jen mě mrzí, že jsme nebyli na nějakém výletě, hrozně to uteklo. A protože v hotelu nebylo moc co nakoupit a mimo hotel jsme se moc nedostaly tak jsme ani moc neměly žádné suvenýry. Ale jinak dobrý!Dosaženo 50 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 3*: 3">
3 /5 stars

Letovisko bez "duše"

dne 2015-01-05 05:07:43

Punta Cana byla kdysi asi super letovisko, v době, kdy tady ještě byl klid a turistický ruch se teprve rozjížděl. Ono je to totiž nové letovisko, které vzniklo na poměrně odloučeném místě, kde původně nic moc nebylo. Dnes je zde většina hotelů s programem all inclusive, což vede k jedinému - mimo hotely toho moc neuvidíte, protože málokdo, kdo si zaplatí all inclusive, je ochotný se jít najíst/napít mimo hotel, kde to má už zaplaceno.
Tím, že je Punta Cana úplně na východě ostrova, je za všemi výlety nutné cestovat poměrně daleko. Což není úplně ideální, protože pokud tady někdo nejede jen ležet na pláži, musí počítat s velkými časovými ztrátami při přesunech do národních parků či dalších zajímavých míst ostrova.
Pokud chcete ležet na pláži a užívat si odpočinek s all inclusive, je Punta Cana dobrá, ale jinak bych asi vybral jiné letovisko.Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 3*: 3">
3 /5 stars

Trošku zklamání

dne 2014-11-26 10:52:42

Na Dominikánu jsme se hodně těšili, byl to náš sen se jet podívat do Karibiku. Bohužel to bylo trošku vystřízlivění, protože jsme bydleli u pláže, kde byly písečné blechy (pláž očividně nikdo chemicky neošetřoval), mimo hotel nám radili nechodit kvůli bezpečnosti a výlety byly dost drahé :-(Dovolená Punta Cana

Zajímala by vás nabídka zájezdů do destinace Punta Cana? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů či Last minute, které Punta Cana nabízí. Případně se podívejte i na další zájezdy do Dominikánské republiky, nebudete litovat!